Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

B. Poľacký: "Nepostúpili sme, aby sme vypadli"

Sportnet|Publikované 1. okt 2004 o 00:00

Trebišov - Futbalisti Slavoja Trebišov ťahajú sériu troch stretnutí bez straty bodu, vďaka ktorej sa vyšvihli z dna tabuľky do predsa len

pokojnejších vôd. So snahou potvrdiť nedávny vzostup formy i zlepšené výsledky nastúpia zverenci Vojtecha Malagu aj na zajtrajšie zemplínske derby proti Michalovciam. "Teraz, keď sme sa dostali z najhoršieho, je našim jediným cieľom víťazstvo. Nepostúpili sme predsa preto, aby sme hneď vypadli, takže doma budeme jednoznačne chcieť vyhrať. Mne osobne je jedno po akom výsledku, len nech tri body ostanú doma," poznamenal brankár trebišovského Slavoja Branislav Poľacký, veľmi dobre si však uvedomujúc, že favoritom derby sú Michalovčania. Predurčuje ich k tomu nielen postavenie v tabuľke, ale aj kvalitnejší káder. "Keď si porovnám situáciu spred roka, tak v Michalovciach vymenili skoro celé mužstvo. Je to iný celok ako ten čo hrával tretiu ligu a preto aj dosahuje v druholigovej súťaži veľmi dobré výsledky. Máme pred ním rešpekt, ale nebojíme sa. Chceme ho poraziť," neskrýval jasné ciele tridsaťročný gólman, ktorý po slabšom začiatku vychytil v ostatných stretnutiach sľubnú formu. V spomínaných troch dueloch dostal od Rapidu, Veľkého Lapáša a Senca iba tri góly, čomu naposledy vynieslo aj účasť v jedenástke kola.

Keď sa ho opýtame, na koho si bude musieť dávať zajtra najväčší pozor, z voleja odvetí meno útočníka ŠK Zemplín Miroslava Tótha. "Potvrdzuje, že futbal hrať vie, no najmä, že je kvalitným zakončovateľom. Góly strieľal v tretej lige a po postupe je takisto často v listine strelcov. V súkromí sme síce kamaráti, no verím, že tentoraz bude odchádzať z nášho ihriska sklamaný," dodal Branislav Poľacký na margo očakávaného mikrosúboja medzi ním a druhým najlepším strelcom druhej futbalovej ligy.

Súvisiace články