Sobota, 23. októbra, 2021Meniny má Alojzia

B. Labant si chce oslavy vychutnať, Z. Štrba už myslí na LM

SITA|15. jún 2003 o 18:38

BRATISLAVA 15. júna (SITA) - Jedným z oporných stĺpov obranných radov majstrovského tímu MŠK Žilina, ktorého futbalisti obhájili už v predstihu titul po sobotňajšom víťazstve 2:1 nad Slovanom na Tehelnom poli, bol aj člen širšieho výberu slovenskej reprez

entácie Branislav Labant (nar. 11. 5. 1976). Dvadsaťsedemročného futbalistu hriali po tesnej výhre pocity šťastia. "Samozrejme, sú nádherné, fantastické. Je to pre mňa už druhý titul, takže dvojnásobná radosť. Na druhej strane si neviem a ani nechcem predstaviť to, čo by robili naši priaznivci, keby sme na Slovane v sobotu nevyhrali alebo aspoň neremizovali," povedal pre agentúru SITA B. Labant, ktorý veril v zisk titulu napriek tomu, že na belasých už strácali Žilinčania na jar aj 11 bodov. "Samozrejme, ak by som neveril, tak by som nebol ani teraz v Bratislave. Žilina má v súčasnosti kvalitné mužstvo, ktoré vie otočiť aj nepriaznivý stav. Dôkazom bol aj súboj na Tehelnom poli, keď sme zvrátili priebeh z 0:1 na 2:1," poznamenal ďalej Branislav Labant, mladší brat hráča Sparty Praha a takisto reprezentanta Vladimíra. Na otázku, či budú oslavy majstrovského titulu veľké, B. Labant dodal: "Jasné, že budú bujaré. Musíme si obhajobu titulu dokonale vychutnať."

Ďalšou oporou mužstva MŠK Žilina bol defenzívny stredopoliar Zdeno Štrba (nar. 9. 6. 1976) , ktorý posilnil v zimnom prestupovom termíne tím spod Dubňa spolu s kanonierom Trenčína Martinom Fabušom. "Bol to vynikajúci ťah, že som prišiel pred jarnou časťou súťaže z Púchova do Žiliny. S Matadorom, ktorý napokon vyhral Slovenský pohár, som takpovediac aj ja polovičným víťazom, keďže v jeseni som za Púchov hrával. Teraz som so Žilinou majster," uviedol Zdeno Štrba. Dvadsaťsedemročný futbalista sa netajil najvyššími ambíciami: "Hoci strata na Slovana bola až deväťbodová, s vedením klubu sme sa spolu s Martinom Fabušom dohodli, že Žiline pomôžeme. Začalo nám to ako tímu klapať, a tak už nebolo pochýb, že náskok belasých zlikvidujeme a budeme majstrami. Obrat nastal v domácom zápase so Slovanom v 26. kole (1:0), po ktorom sme dvakrát vyhrali na ihriskách súperov - v Ružomberku a v Púchove. Myslím si, že sme mali celkovo najlepšie mužstvo v slovenskej lige, lebo sme produkovali najkrajší futbal. Dokazovali sme to v každom jednom stretnutí, že sme o triedu lepší tím ako ostatní. Keď sme sa dotiahli bodovo na Slovan, už sme to nechceli pustiť." Z. Štrba však nechce zaspať na vavrínoch, veď Žilinčanov čaká opäť ako vlani s Bazilejom Liga majstrov. "Tým, že sme získali titul, sa to pre nás nekončí. Treba uspieť aj na európskej scéne, aby slovenský futbal napredoval. Chceme tomu pomôcť, takže budeme sa snažiť zo všetkých síl dobre reprezentovať Slovensko v tejto najprestížnejšej európskej klubovej súťaži," dodal defenzívny štít žilinského mužstva Z. Štrba.

Súvisiace články