Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Ázijské hry môžu vyjsť hráčov draho - ak neprídu do Pekingu

Denis Istomin. (Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 25. sep 2014 o 10:34

ATP pohrozila účastníkom ázijských hier trojročným dištancom.

INČCHON. Trojročný dištanc a pokuta 100-tisíc amerických dolárov hrozí tenistom, ktorí dajú prednosť reprezentácii krajiny na ázijských hrách v Inčchone pred účasťou na budúcotýždňovom turnaji ATP World Tour 500 China Open v Pekingu.

Asociácia tenisových profesionálov (ATP) dala podľa insidethegames.biz hráčom jasné ultimátum. Hlavná súťaž čínskeho podujatia sa začne v pondelok 29. septembra, finále mužskej dvojhry v juhokórejskom Inčchone je naplánované o deň neskôr. Finalisti teda môžu čeliť sankciám tvrdším ako za doping.

Tenisová asociácia žien (WTA), ktorá v Pekingu zastrešuje rovnomenný turnaj úrovne Premier Mandatory, je vraj ústretovejšia a ponúkla hráčkam možnosť neskoršieho príchodu, prípadne odhlásenia.

Výzvu ATP vypočuli napríklad Uzbeci Denis Istomin a Farruch Dustov či Kazaši Andrej Golubev s Oleksandrom Nedoviesovom, ktorí v Inčchone zvíťazili vo finále súťaže družstiev nad Číňanmi. Všetci sa odhlásili z turnaja jednotlivcov. Taiwančan Lu Jen-chsun, 43. hráč svetového rebríčka, zatiaľ odoláva. Nevylučuje však, že v neskoršej fáze odstúpi.

"Pokuta ma netrápi, ale zastavenie činnosti si nemôžem dovoliť. Boli sme v šoku, keď sme sa to dozvedeli. Správa prišla iba hodinu pred koncom registrácie na individuálne súťaže. Budem hrať dovtedy, kým to pôjde," povedal Lu Jen-chsun, ktorý postúpil vo dvojhre do osemfinálového 3. kola.

Postoj ATP kritizoval Ázijský olympijský výbor, ktorý vyzval športové federácie, aby bránili právo športovcov reprezentovať svoju vlasť.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.