Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Azerbajdžan bodoval aj proti Chorvátsku, uhral remízu

(Autor: Twitter)
SITA|Publikované 4. sep 2015 o 08:36

Musíme byť spokojní. S bodom ako dôkazom, že to robíme dobre, hovorí chorvátsky tréner na lavičke Azerbajdžanu Robert Prosinečki.

BAKU. Jediný Chorvát bol spokojný s bezgólovou remízou v Baku vo štvrtkovom kvalifikačnom stretnutí o postup na futbalové majstrovstvá Európy do Francúzska 2016.

Tréner Robert Prosinečki vybojoval s Azerbajdžanom druhý bod po sebe proti favoritovi. V júni ho priviezol z Nórska takisto za remízu 0:0.

"Dosiahol som najcennejší bod v mojej trénerskej kariére. Bojovať a neprehrať s takýmto súperom je veľká vec pre mňa aj celý azerbajdžanský futbal. Chlapci odviedli neskutočný kus práce," vravel Prosinečki.

Od 1. decembra 2014 nahradil vo funkcii Nemca Bertiho Vogtsa. Pod jeho vedením vlani v októbri schytal výber od Kaukazu v Osijeku debakel 0:6.

"Emócie sa vo mne miešajú, ale musíme byť spokojní. S bodom ako dôkazom, že to robíme dobre. Chorvátsku prajem úspech v nasledujúcom zápase v Nórsku," citovala ďalej Slobodna Dalmacija kouča Azerbajdžanu.

Chorváti mali vo štvrtok prevahu. Márne. "Boli sme dominantní, držali sme loptu a utvorili sme si niektoré veľmi dobré príležitosti. Škoda, že aspoň jedna lopta neskončila v sieti," hodnotil tréner Chorvátska Niko Kovač.

"Chlapci sa dobre popasovali s horúčavou a vlhkosťou. Nedá sa im nič vyčítať. Chceli sme tu vyhrať. Po tri body si pôjdeme aj do Osla," dodal.

Súvisiace články