Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Až trikrát bez gólov

Sportnet|Publikované 17. sep 2007 o 00:00

NAJHORŠIE OBSTÁLA STARÁ ĽUBOVŇA, DONIESLA SI DEBAKELV 9. kole prvej futbalovej ligy sa až v polovici zápasov zrodili bezgólové remízy. Zastrieľali

NAJHORŠIE OBSTÁLA STARÁ ĽUBOVŇA, DONIESLA SI DEBAKEL

V 9. kole prvej futbalovej ligy sa až v polovici zápasov zrodili bezgólové remízy. Zastrieľali si však Prešovčania, ktorí Prievidzu nešetrili. Pri chuti bol aj Lučenec, odniesla si to Stará Ľubovňa. Za pozornosť stojí, že zo štyroch gólov dali Lučenčania až dva z pokutových kopov. V zemplínskom derby rozhodlo domáce prostredie, Michalovce porazili Trebišov dvojgólovým rozdielom. Rušno bolo v Humennom, kde mali domáci v závere stretnutia ťažké srdce na arbitrov.

NAJLEPŠÍ STRELCI

7 gólov: Belejík (Prešov)

6 gólov: Majtán (Inter)

5 gólov: Škutka (Košice B), Hodek (Inter), Vencel (Šaľa), Uškovič (Prievidza)

4 góly: Tomko (Trebišov)

3 góly: Gajdoš (Košice B), Čižmár (R.Sobota) Úškrt (Podbrezová), Lavrík (Lučenec), Liluašvili (Michalovce), Prekop (Prešov)

PROGRAM 10. KOLA

n Sobota 22. septembra o 15. hod.: Šaľa - Košice B, R.Sobota - Michalovce, Trebišov - Humenné, Prešov - Podbrezová (19. hod.), Inter - Lučenec (10.30), Prievidza - St.Ľubovňa (18.).

ĎALŠÍ VÝSLEDOK

Podbrezová - Šaľa 0:0. ŽK: 39. Gajdošík, 12. R. Tomko - 84. M. Vyskoč, ČK: 90. Gajdošík (Podbrezová) po 2 ŽK. Rozhodca: Sedlák. Divákov: 1 950.

Humenné - Inter 0:0

HUMENNÉ. Domáci začali aktívne, v 8. min. putovala lopta po osi Mikulanin - Grundza ku Kundrovi, ktorý sa sťahovačkou zbavil obrancov, ale z hranice 16-ky tesne prestrelil. O ďalšie tri minúty mieril k žrdi Lapšanský a brankár Košický vytisol loptu na roh. Humenská prevaha mohla byť korunovaná gólom v 21. min., keď Grundza po čiare vysunul Rožníka, ktorý z jednej odcentroval, ale Lapšanskému v kĺzačke chýbal polkrok. Inter prvýkrát ohrozil Pillára v 31. min., ale priamy kop Horvátha brankár kryl. V závere polčasu sa do koncovky dostal dvakrát Rožník. Aktivita 1. HFC pokračovala aj po obrátke, no takmer udrelo na druhej strane. Hlavičku osamoteného Hodeka však Pillár kryl, rovnako aj strely Matoviča i bombu Hodeka pod brvno. Po rohu ešte Hodek z otočky prestrelil a začalo sa dobýjanie brány Interu. Strelu Opielu vytisol Košický na roh, v 78. min. zbehol Kundra za obranu, ale z rohu päťky nechal opäť vyniknúť brankára. Keď bol v 80. min. Kundrom už prekonaný, pomohlo mu brvno. V 87. min. Mi. Pyrka postupoval sám, Závaterník ho stiahol, hra však pokračovala... Marián ŠKUBA

ŽK: Kundra, Hanc - Török. Rozhodca: P. Hrčka. Divákov: 950. 1. HFC: Pillár - Rad. Šimko, M. Paraska, Hanc, Hricko - Mikulanin, T. Opiela, Kundra, Grundza (46. Mi. Pyrka) - Lapšanský, Rožník (67. Ma. Pyrka). Tréner J. Valkučák. Inter: Košický - Čikoš, Mihálik, Závaterník, Matovič - Ďuďák, Guľa (90. F. Kiss), V. Horváth, Török - Majtán, Hodek. Tréner V. Koník. (mšk)

Prešov Prievidza 4:1 (1:1)

PREŠOV. Zlý začiatok, dobrý koniec. Avšak iba čo sa týka výsledku. Prešovčania chopili opraty zápasu totiž od úvodu. V deviatej minúte prišla prvá nebezpečnejšia akcia domácich, na konci ktorej hlavičkoval Čep. Chýr, ktorý predchádzal nováčika z Prievidze sa potvrdili už z následnej kontra akcie. Tú hostia potiahli po pravej strane ihriska a na jej konci bola gólová strela útočníka HFK Uškoviča. Mimochodom syna otca, ktorý v minulosti strieľal góly za Tatran... Obraz hry však tento moment zvlášť neovplyvnil. Zeleno bieli diktovali tempo hry, mali jednoznačne navrch. Sympatické na tíme hostí bolo, že sa neuchýlil iba k udržiavaniu tesného náskoku, ale z každej možnej ofenzívnej akcie sa snažil domácim zatápať. Tatran mal ale viac možností meniť skóre. Kobylík, ale najmä Belejík svoje príležitosti do gólov nepretavili. V 36.minúte sa strelecky presadil Prekop. Houšť vybojoval loptu, posunul ju Krohmerovi a jeho center vo vyrovnávajúci úspech premenil Prekop. Druhý polčas bol ešte jednoznačnejšou záležitosťou domácich. V 54.min. Viskup nemieril v dobrej pozícii presne. Zato Prešov kontroval ako sa na lídra patrí. V 69.min. Piter Bučko premenil center po výbornej akcii Zahradníka vo vedúci gól. Ďalšie dva zariadil Belejík. Prvý rutinérskym spôsobom ponad brankára hostí, druhý po skvelo načasovanej Kobylíkovej prihrávke.

JÁN LEŠKO

Góly: 77.a 83. Belejík, 36.Prekop, 69. Piter Bučko 10.Uškovič. ŽK: Pavlovkin, Viskup, Pipiška. Rozhodca: Kráľovič. Divákov: 3200. 1.FC Tatran: Buchta Houšť, Piter Bučko, Čep, Josl Krohmer (86.Katona), Prekop, Kobylík, Šafranko (56.Zahradník) Kaplan (82.Takáč), Belejík. HFK: Furka Krško (77. Ma. Oršula), Pekár, Pavlovkin, Šnirc Halaška, Viskup, )Slosár, Vurčík Oravec (81. Pipiška), Uškovič.

Košice B - Rim Sobota 0:0

KOŠICE. Slabučká návšteva na štadióne Lokomotívy nevidela dobrý futbal. Šancí prakticky nebolo žiadnych a strelecké pokusy na bránu by sa tiež dali zrátať na prstoch jednej ruky.

V 5. min. sa k prvej strele odhodlal domáci Hanzuš, no Pulen s ňou nemal problémy. Po štvrťhodine sa do dobrej príležitosti dostal Čižmár. Z päťky však trafil do hrudníka vybiehajúceho brankára Vojtaška. Košický gólman bezpečne zlikvidoval i priamy kop Živanoviča.

Najväčšia príležitosť zápasu sa zrodila v 62. min., keď si hosťujúci brankár Pulen nerozumel s obrancom, k lopte sa dostal Mik. Tóth, no z hranice šestnástky netrafil prázdnu bránu! O tri minúty neskôr kryl Pulen tvrdú strelu po priamom kope Hanzeľa. Obe mužstvá sa predbiehali v množstve nepresností, a tak je bezgólová remíza spravodlivá.

TOMÁŠ PETRO

ŽK: Kučerňák. Rozhodca: Šipoš. Divákov: 180: Košice: Vojtaško - Hanzuš, M. Kováč, Džogan, Smrek - L. Janič (59. Mik. Tóth), K. Kuzma (46. Čobík-Ferčík), Lišivka, Ľ. Gajdoš - Hanzeľ (76. Juhár), Škutka. Rimavská Sobota: Pulen - Tomáš, Rubint, Nachtman, Mráz - Syhelský (84. Migaľa), Kučerňák, Živanovič, Lazúr - Líška, Čižmár (77. Pčola).

Michalovce Trebišov 2:0 (2:0)

MICHALOVCE. Úvod zemplínskeho patril domácim. Najprv v 17. minúte vybojoval Humeník na ľavej strane loptu, našiel Liluašviliho a ten strelou bez prípravy vsietil vedúci gól Michaloviec. O dve minúty neskôr zahrával nepriamy kop z ľavej strany Tomovčík, jeho center hlavičkou nadvihol Capko až ku voľnému Beličákovi, ktorý pridal druhý gól MFK Zemplín. Hra sa na pár minút upokojila, no v závere to boli opäť domáci, kto mohol skórovať. Šance Humeníka a Liluašviliho však ostali nevyužité. Šesť minút po prestávke trafil Toporčák prudkou strelou žrď a na opačnej strane nevyužili svoje príležitosti Šitov a Liluašvili.

JAROSLAV ČÚRNY

GÓLY: 17. Liluašvili, 19. Beličák. ŽK: Uhľár Kročko, Jenei, Sciranka. Rozhodca: Valášek. Divákov: 1681. MFK Zemplín: Rodinger Vajda, Beličák, Cifranič, Devečka Uhľár, Tomovčík (82. Aľušík), Šitov, Humeník Bačík (75. Ruskovský), Liluašvili (90. Kerbčár). Slavoj: Ferenc Paluba, Černej, Sciranka, Hoffman Kročko (46. G. Majoroš), Jenei, Jeníček, Toporčák (69. E. Lukáč), Capko (66. Bodnár) Mooc.

Lučenec - St. Ľubovňa 4:0 (0:0)

LUČENEC. Priaznivci lučeneckého futbalu prežili krásnu futbalovú sobotu. Ich hráči podali veľmi dobrý výkon, okorenený aj krásnymi gólmi. Gólový koncert otvoril Lavrík, ktorý v 34. min. premenil nariadený pokutový kop za hranie rukou v šestnástke. Po obrátke hneď v úvode vedenie domácich poistil Sláma, ktorý obstrelil hosťujúceho gólmana. I napriek tomu, že sa Ľubovňania sústredili len na bránenie, domáci kombinačnou hrou ich múry rozleptali a strelili im ďalšie dva góly. V 67. min. po krásnej akcii, ktorú založil Szegedi a po jeho prihrávke Lavríkovi, tento domáci obranca zaznamenal svoj druhý gól. Streleckú bodku v stretnutí dala v 78. min. nová akvizícia domácich Saini, ktorý premenil jedenástku za faul na neho. Hostia počas celého stretnutia bránu Miščíka neohrozili ani raz.(tom)

Góly: 34. a 67. Lavrík (11 m), 47. Sláma, 78. Saini (11 m). ŽK: Kamendy, Houžvička - Loj, Štrbac. Rozhodca: Prešinský. Divákov: 920. FK LAFC: Miščík - Houžvička, Chovan, Staško, Lavrík - Gonos, Chalupka (72. Štrbka), Kamendy - Sláma (80. Koristek), Iskra (57. Saini), Szegedi. MFK GORAL: Kobr - Majný, Gábor, R. Pavlišin, Loj - Dlugoš (64. Kupec), Solotruk, Čomič, Maďarik - Pagor, Tatarevič (17. Štrbac).