Piatok, 16. apríla, 2021Meniny má Dana, Danica

AVK Revúca ide do novej sezóny s posilami

Sportnet|18. okt 2003 o 00:00

Revúca - Dnes sa začína zápasmi úvodného kola 1.volejbalová liga. Hráči AVK Magnezit Revúca cestujú do Svidníka. Domáci sú síce favoritom, ale

revúcki volejbalisti chcú vybojovať minimálne remízu.

V novej sezóne získali Revúčania dve posily. Z Bratislavy príde Radoslav Markuš, v jednaní je zatiaľ prestup Jána Jankoviča z Humenného. Pred úvodným zápasom vládne v mužstve isté napätie a pocit zodpovednosti. "Vstup do sezóny je pre nás veľmi dôležitý", povedal hrajúci asistent trénera Karol Húšťa. Cieľom revúčanov je uhrať minimálne remízu. Na zápas cestuje mužstvo v zostave Grosiar, Majling, Javorčík, Strinka, Šebesten, Belica, Nehrer, ktorú dopĺňajú mladí hráči Števko, Uhlíř a Ciren. Chýbať budú Húšťa i Markuš. Prístup hráčov k tréningu sa zlepšil, v tíme je motivácia hrať čo najlepšie. K oporám patria skúsený Belica i juniorský reprezentant Slovenska Javorčík. "V jesennej časti chceme hrať povinné víťazstvá na domácej pôde a pridať aj nejaké body z ihrísk súperov. V konečnej tabuľke by sme skončiť v prvej polovici" povedal na margo nastávajúcej sezóny Karol Húšťa a pokračoval, "pomery v klube sa ustálili. Sezónu máme finančne pokrytú pre všetky mužstvá do konca roka." Mužstvo Revúcej je zložené prevažne z domácich hráčov. Pravidelne budú hrávať aj juniori.

Volejbalisti Revúcej sa počas prípravy zúčastnili turnaja v Maďarsku, kde sa stretli s prvoligovými domácimi celkami a uhrali dobrý výsledok. Potom zohrali na domácej pôde dva zápasy s Humenným. Obe prehrali v pomere 1:3. Vyrovnané stretnutia sa rozhodovali v koncovke, kde Revúčania prehrávali o dva, tri body, čo nie je až tak veľa. "O výsledku rozhodol aj profesionálnejší prístup súpera, ktorý trénuje častejšie ako my", povedal K. Húšťa.

Súvisiace články