Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Austrálski organizátori nechcú stratiť svoj turnaj

SITA|Publikované 17. jan 2008 o 06:19

MELBOURNE 17. januára (SITA, AFP) - Organizátori úvodného grandslamového tenisového turnaja roka v Melbourne nežijú len súčasnosťou, ale pozerajú sa aj do vzdialenejšej budúcnosti. V roku 2016 totiž vyprší ...

MELBOURNE 17. januára (SITA, AFP) - Organizátori úvodného grandslamového tenisového turnaja roka v Melbourne nežijú len súčasnosťou, ale pozerajú sa aj do vzdialenejšej budúcnosti. V roku 2016 totiž vyprší súčasnému dejisku Australian Open platnosť kontraktu. Vláda štátu Victoria má eminentný záujem o pokračovanie aj po tomto termíne. Už teraz sa uvažuje o prebudovaní areálu, ktorý z roka na rok ťažšie zvláda čoraz väčšie množstvo fanúšikov. Na tento účel sú Austrálčania ochotní uvoľniť z vládnych zdrojov 2 milióny AUD. "Návštevnosť na Australian Open sa za posledných 20 rokov takmer zdvojnásobila, z čísla 300 000 až na vlaňajších 550 000. Rapídne stúpol aj počet fanúšikov spoza oceána, od roku 1999 dvojnásobne," informoval premiér štátu Victoria John Brumby. Ďalej uviedol, že v najbližších rokoch možno očakávať ďalší fanúšikovský nárast a súčasné kapacitné možnosti aj infraštruktúra v Melbourne Parku budú z tohto pohľadu už úplne nedostačujúce. "Ak si chceme turnaj zachovať v našom meste aj v budúcnosti, musíme prikročiť k prestavbe Melbourne Parku. Treba rozšíriť miesta pre divákov, novinárov, ale aj hráčske priestory. Vieme, že v starostlivosti o návštevníkov sme najlepší na svete, ale to neznamená, že sa netreba zdokonaľovať," uviedol v stanovisku asociácie Tennis Australia jej prezident Geoff Pollard.

Poprední svetoví hráči na čele s Rogerom Federerom a Serenou Williamsovou sa už vyjadrili za zachovanie úvodného turnaja veľkej štvorky na austrálskej pôde o roku 2016. V tejto súvislosti sa totiž uvažuje aj o zavedení rotačného systému a udelení hostiteľského práva niektorej z krajín ázijsko-pacifického priestoru. Do úvahy vraj prichádzajú najmä Čína a Japonsko. Austrália je hostiteľom prvého z tenisových vrcholov sezóny nepretržite od roku 1905.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.