Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Australian Open - V pondelok zo Slovákov len Cibulková

SITA|Publikované 12. jan 2008 o 10:35

MELBOURNE 12. januára (SITA) - Do súbojov úvodného dňa hlavných súťaží dvojhry na prvom tohtoročnom grandslamovom tenisovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 milióna AUD, tvrdý povrch ...

MELBOURNE 12. januára (SITA) - Do súbojov úvodného dňa hlavných súťaží dvojhry na prvom tohtoročnom grandslamovom tenisovom turnaji Australian Open v Melbourne (dotácia 20,6 milióna AUD, tvrdý povrch Plexicushion) sa v pondelok z trojice slovenských reprezentantov zapojí len Dominika Cibulková. Osemnásťročná piešťanská rodáčka odohrá svoj zápas 1. kola s takisto nenasadenou Taliankou Flaviou Pennettovou na dvorci č. 19 približne po 4.00 h SEČ. Deviatka dlhodobého svetového rebríčka Daniela Hantuchová proti Američanke Vanii Kingovej i úspešný kvalifikant Lukáš Lacko s uzbeckým držiteľom voľnej karty Denisom Istominom sa zapoja do diania na Grandslame Ázie a Oceánie najskôr v utorok.

Už za Austráliu štartujúca bratislavská rodáčka Jarmila Gajdošová bude mať v pondelok tú česť, že absolvuje otvárací duel na hlavnom dvorci v Aréne Roda Lavera, a to od 1.00 h SEČ proti siedmej nasadenej obhajkyni titulu Američanke Serene Williamsovej. Po tomto stretnutí na rovnakom mieste vstúpi do turnaja najvyššie nasadená Belgičanka Justine Heninová proti Japonke Aiko Nakamurovej. Švajčiar Roger Federer bude mať k dobru ešte jeden deň na zotavenie sa po žalúdočnej viróze. V pondelok totiž bude renkingovo najlepším účinkujúcim mužom druhý nasadený Španiel Rafael Nadal, a to približne po 11.00 h SEČ proti srbskému kvalifikantovi Viktorovi Troickému. Ouvertúry čakajú aj na Rusa Nikolaja Davydenka, Američana Andyho Roddicka, tiež v minulosti Bradom Gilbertom pripravovaného Brita Andyho Murraya, ale aj Srbku Jelenu Jankovičovú, predvlaňajšiu šampiónku Francúzku Amélie Mauresmovú, Rusku Mariu Šarapovovú či jej možnú súperku v 2. kole Američanku Lindsay Davenportovú.


Pondelňajší program slovenských tenistov na Australian Open v Melbourne:

Dvojhra žien - 1. kolo:

Dominika Cibulková (SR) - Flavia Pennettová (Tal.) - tretí zápas na dvorci č. 19, začiatok približne po 4.00 h SEČ


Súvisiace články