Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Australian Open - Tretím semifinalistom po dráme Nemec Kiefer

SITA|25. jan 2006 o 07:07

MELBOURNE 25. januára (SITA) - Tretím semifinalistom dvojhry mužov na Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) sa stal nemecký tenista Nicolas Kiefer. V najväčšej a najdlhšej dráme úvodného ...

MELBOURNE 25. januára (SITA) - Tretím semifinalistom dvojhry mužov na Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) sa stal nemecký tenista Nicolas Kiefer. V najväčšej a najdlhšej dráme úvodného grandslamového turnaja roka si v súboji dvoch skúsených hráčov poradil s Francúzom Sébastienom Grosjeanom 6:3, 0:6, 6:4. 6:7 (1), 8:6. Stretnutie, plné skvelých výmen, ale aj nervozity a napomínaní od rozhodcu, trvalo 4 h a 48 minút a len rozhodujúci piaty set sa hral 96 minút. Grosjean mal po skončení na konte viac víťazných úderov (59:34) a menej chýb ako jeho súper (55:67), napriek tomu zvládol záver lepšie húževnatý Nemec. Kiefer sa v 28 rokoch a na tridsiaty piaty pokus po prvý raz v kariére prebojoval do semifinále grandslamového turnaja, doteraz mal na konte len päť štvrťfinálových účastí. Jeho súperom v boji o postup do finále bude víťaz "večerného" súboja Roger Federer (1-Švajč.) - Nikolaj Davydenko (5-Rus.).

Dvojhra - štvrťfinále:

Nicolas Koefer (21-Nem.) - Sébastien Grosjean (25-Fr.) 6:3, 0:6, 6:4. 6:7 (1), 8:6