Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Australian Open: Súhrn výsledkov Slovákov

SITA|Publikované 27. jan 2007 o 09:42

MELBOURNE 27. januára (SITA) - Súhrn výsledkov slovenských tenistov na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace):


Dvojhra mužov:

Kvalifikácia:

  • 1. kolo:

Lukáš Lacko (SR) - Ivo Klec (SR) 6:4, 4:6, 6:1

Michal Mertiňák (SR) - Joseph Sirianni (Austr.) 6:2, 2:6, 6:2

Flavio Cipolla (Tal.) - Pavol Červenák (SR) 6:2, 6:3

  • 2. kolo:

Michal Mertiňák (SR) - Rik De Voest (29-JAR) 6:2, 6:4

Lukáš Lacko (SR) - Andrej Golubev (Rus.) 6:4, 6:1

  • 3. kolo (finále):

Lukáš Lacko (SR) - Lukasz Kubot (13-Poľ.) 7:6 (4), 4:6, 6:4

Ilia Bozoljac (14-Srb.) - Michal Mertiňák (SR) 6:3, 1:6, 11:9

Hlavná súťaž:

  • 1. kolo:

Dominik Hrbatý (22-SR) - Jiří Vaněk (ČR) 6:7 (7), 7:6 (1), 6:1, 6:3

Robert Smeets (Austr.) - Lukáš Lacko (SR) 6:2, 3:6, 6:1, 6:4

  • 2. kolo:

Dominik Hrbatý (22-SR) - Vincent Spadea (USA) 5:7, 6:4, 6:4, 6:3

  • 3. kolo:

Mario Ančič (9-Chorv.) - Dominik Hrbatý (22-SR) 6:3, 6:2, 6:1


Dvojhra žien:

Kvalifikácia:

  • 1. kolo:

Alla Kudriavcevová (18-Rus.) - Dominika Cibulková (SR) 6:4, 5:7, 9:7

Hlavná súťaž:

  • 1. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Alizé Cornetová (Fr.) 6:4, 6:1

Milagros Sequerová (Ven.) - Jarmila Gajdošová (SR) 6:3, 6:4

Eva Birnerová (ČR) - Martina Suchá (SR) 7:5, 6:3

  • 2. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Emilie Loitová (Fr.) 4:6, 6:3, 6:4

  • 3. kolo:

Daniela Hantuchová (15-SR) - Ashley Harkleroadová (USA) 6:7 (6), 7:5, 6:3

  • 4. kolo (osemfinále):

Kim Clijstersová (4-Belg.) - Daniela Hantuchová (15-SR) 6:1, 7:5


Štvorhra mužov:

  • 1. kolo:

Michal Mertiňák, Petr Pála (SR/ČR) - Luis Horna, Nicolas Lapentti (Peru/Ekv.) 6:3, 7:5

Jan Hernych, Vincent Spadea (ČR/USA) - Daniele Bracciali, Dominik Hrbatý (Tal./SR) 6:2, 3:6, 6:4

  • 2. kolo:

Paul Hanley, Kevin Ullyett (4-Austr./Zimb.) - Michal Mertiňák, Petr Pála (SR/ČR) 6:1, 6:7 (5), 6:3


Štvorhra žien:

  • 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (6-SR/Jap.) - Tatiana Golovinová, Alicia Moliková (Fr./Austr.) 6:4, 6:1

Jarmila Gajdošová, Bryanne Stewartová (SR/Austr.) - Daniella Dominikovicová, Sophie Fergusonová (Austr.) 6:4, 6:3

Cvetana Pironkovová, Martina Suchá (Bulh./SR) - Sybille Bammerová, Eva Birnerová (Rak./ČR) 6:4, 3:6, 6:3

Martina Hingisová, Svetlana Kuznecovová (Švajč./Rus.) - Janette Husárová, Jelena Jankovičová (15-SR/Srb.) 7:5, 6:1

  • 2. kolo:

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (6-SR/Jap.) - Michaella Krajiceková, Ágnes Szávayová (Hol./Maď.) 6:3, 6:2

Jelena Dementievová, Flavia Pennettová (14-Rus./Tal.) - Cvetana Pironkovová, Martina Suchá (Bulh./SR) 6:1, 6:0

Maria Elena Camerinová, Gisela Dulková (12-Tal./Arg.) - Jarmila Gajdošová, Bryanne Stewartová (SR/Austr.) 6:3, 6:2

  • 3. kolo (osemfinále):

Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (6-SR/Jap.) - Anabel Medinová-Garriguesová, Sania Mirzová (10-Šp./India) 7:6 (5), 6:7 (5), 6:2

  • štvrťfinále:

Cara Blacková, Liezel Huberová (3-Zimb./JAR) - Daniela Hantuchová, Ai Sugijamová (6-SR/Jap.) 6:1, 6:4


Miešaná štvorhra:

  • 1. kolo:

Nenad Zimonjič, Jelena Jankovičová (Srb.) - Maheš Bhupáthí, Daniela Hantuchová (India/SR) 4:6, 7:6 (3), 10:8 - zápasový tajbrejk

Igor Andrejev, Maria Kirilenková (Rus.) - Pavel Vízner, Janette Husárová (ČR/SR) 6:1, 6:3


Dvojhra chlapcov:

  • 1. kolo:

Martin Kližan (1-SR) - Goran Rožič (Chorv.) 6:2, 6:3

Andrej Martin (16-SR) - Dae-Soung Oh (Kór. rep.) 4:6, 6:1, 6:2

  • 2. kolo:

Martin Kližan (1-SR) - Harri Heliovaara (Fín.) 6:3, 7:6 (4)

John-Patrick Smith (Austr.) - Andrej Martin (16-SR) 6:4, 2:0 - skreč, Martin odstúpil

3. kolo (osemfinále):

Brydan Klein (Austr.) - Martin Kližan (1-SR) 6:2, 6:7 (3), 6:1


Dvojhra dievčat:

  • 1. kolo:

Kristína Kučová (15-SR) - Noppawan Lertcheewakarnová (Thaj.) 6:3, 6:1

Petra Martičová (Chorv.) - Klaudia Boczová (SR) 6:2, 6:3

Kristina Antonijčuková (10-Ukr.) - Monika Širilová (SR) 6:3, 6:2

  • 2. kolo:

Kristína Kučová (15-SR) - Katarzyna Piterová (Poľ.) 6:2, 6:2

  • 3. kolo (osemfinále):

Anastasia Pavľučenkovová (1-Rus.) - Kristína Kučová (15-SR) 6:0, 6:3


Štvorhra chlapcov:

  • 1. kolo:

Roman Jebavý, Martin Kližan (1-ČR/SR) - Drew Daniel, Ruan Roelofse (USA/JAR) 6:3, 3:6, 6:2

Daniel Cox, Gastao Elias (V. Brit./Portug.) - Michal Konečný, Andrej Martin (5-ČR/SR) 1:6, 6:4, 6:4

  • 2. kolo (osemfinále):

Roman Jebavý, Martin Kližan (1-ČR/SR) - Danila Arsenov, Vladimir Zinjakov (Rus.) 7:6 (6), 6:4

  • štvrťfinále:

Stephen Donald, Rupeš Roy (8-Austr./India) - Roman Jebavý, Martin Kližan (1-ČR/SR) 4:6, 6:1, 7:6 (5)


Štvorhra dievčat:

  • 1. kolo:

Klaudia Boczová, Kristína Kučová (6-SR) - Ellen Barryová, Emelyn Starrová (N. Zél./Austr.) 7:5, 6:4

Monika Širilová, Nataša Zoričová (SR/Srb.) - Čang Liu, Bianca Swanepoelová (Čína/JAR) 6:4, 6:1

  • 2. kolo (osemfinále):

Klaudia Boczová, Kristína Kučová (6-SR) - Marija Mirkovicová, Sandra Romová (Austr./Švéd.) 7:5, 6:0

Julia Cohenová, Urszula Radwanská (1-USA/Poľ.) - Monika Širilová, Nataša Zoričová (SR/Srb.) 6:4, 6:2

  • štvrťfinále:

Klaudia Boczová, Kristína Kučová (6-SR) - Sharon Fichmanová, Kateřina Vaňková (2-Kan./ČR) 5:7, 6:0, 7:5

  • semifinále:

Jevgenija Rodinová, Arina Rodionovová (Rus.) - Klaudia Boczová, Kristína Kučová (6-SR) 4:6, 6:1, 7:6 (3)


Súvisiace články