Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Australian Open - Suchá tiež do 2. kola

SITA|Publikované 17. jan 2006 o 06:40

MELBOURNE 17. januára (SITA) - Po Daniele Hantuchovej a Dominikovi Hrbatom postúpila do 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) aj Martina ...

MELBOURNE 17. januára (SITA) - Po Daniele Hantuchovej a Dominikovi Hrbatom postúpila do 2. kola dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) aj Martina Suchá. Dvadsaťpäťročná Novozámčanka zdolala v utorkovom stretnutí 1. kola skúsenú Annu Smashnovovú z Izraela v trojsetovom maratóne za 133 minút 3:6, 6:3, 6:4. Ofenzívne hrajúca Slovenka po prehratom prvom sete zlepšila servis a 29-ročnú rodáčku z bieloruského Minska prestrieľala vo víťazných úderoch 37:9. Víťazka 11 turnajov na okruhu WTA Smashnovová v treťom sete ešte znížila z 2:5 na 4:5, ale napokon sa pri jej podaní z premeneného mečbalu tešila slovenská tenistka. Súperkou Suchej v 2. kole bude dvadsiata nasadená Talianka Flavia Pennettová. Vo svojej šiestej účasti v Melbourne sa slovenská tenistka tretíkrát dostala cez prah 1. kola.

Dvojhra - 1. kolo:

Martina Suchá (SR) - Anna Smashnovová (Izr.) 3:6, 6:3, 6:4

Slovenskej hráčke (96. v rebríčku WTA Tour) nevyšiel úvod, keď prvý gem získala až za stavu 0:3. Veľa nevynútených chýb a nízka úspešnosť II. servisu sa podpísali pod časté straty podania, ktoré si Slovenka v I. sete prehrala dovedna štyrikrát. K tomu treba pridať 25 nevynútených chýb a výsledkom bol stav 6:3 v prospech Smashnovovej (40. vo WTA). V úvode druhého setu ofenzívnejšie hrajúca Suchá mala opäť problém vyhrať nie podanie izraelskej súperky, ale vlastné. Po brejku na 3:2 však konečne získala aj svoj servis a vedenie o dva gemy už z rúk nepustila. Slovenka vyhrala 6:3 a po 83 minútach bol stav 1:1 na sety. V úvode III. setu viedla slovenská tenistka 2:0. Potom síce ešte raz stratila svoje podanie, no vzápätí to súperke vrátila a zvýšila na 3:1. V záverečnej fáze už potom Slovenka len dovŕšila obrat v stretnutí, hoci súperka ešte stačila znížiť z 2:5 na 4:5.