Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Australian Open: slovensko-české merania síl

FOTO
Sportnet|Publikované 12. jan 2007 o 23:00

V Melbourne Parku včera vyžrebovali 1. kolo hlavnej súťaže dvojhry 95. tenisových majstrovstiev Austrálie. V pavúku sa priamo ...

V Melbourne Parku včera vyžrebovali 1. kolo hlavnej súťaže dvojhry 95. tenisových majstrovstiev Austrálie. V pavúku sa priamo ocitli len štyri slovenské mená - Dominik Hrbatý (22. nasadený), Daniela Hantuchová (15.), Martina Suchá a Jarmila Gajdošová. Ďalší dvaja, Lukáš Lacko a Michal Mertiňák, majú šancu sa pridať dnes po finále kvalifikácie. Lacko hrá s Poliakom Kubotom (13.) a Mertiňák so Srbom Božoľjacom (14.).

Počítač vyhútal na úvod turnaja slovensko-české merania síl. Hrbatý sa stretne s Vaněkom (104. v rebríčku), s ktorým ešte nehral a Suchá (84.) nastúpi proti susedke v rebríčku Birnerovej (85.), ktorú v Linci 2004 zdolala 7:5, 6:1. Birnerová tu nevyhrala ani kolo (0:2), kým Suchá má bilanciu 5:6. Aj Gajdošová, ktorú čaká Venezuelčanka Sequerová, by v prípade víťazstva narazila na českú prekážku, a to poriadnu - Vaidišovú (10.). Gajdošová (76.) i Sequerová (97.) hrali v Melbourne len raz a obe prehrali 1. kolo.

Hantuchová na súperku stále čaká z kvalifikácie, no ktovie, ako sa u nej prejaví vírusové ochorenie s horúčkou zo Sydney. Nie je to však prvý raz, čo vstúpi do tohto grandslamového turnaja s obavami po ochorení, vlani prehrala nerozohratá prvý set s Obatovou 3:6 a postupne jej forma stúpala. Australian Open sa začne v pondelok a potrvá dva týždne. Meteorológovia hlásia na utorok 37 stupňov a na stredu 39, takže pokojne môže prísť do hry pravidlo o zatvorení striech v Aréne Roda Lavera a Vodafone, ak teplota prekročí 35.

Bude zaujímavé, ako sa s týmito nástrahami a vlastnými zdravotnými problémami vysporiada viacero hráčov a hráčok, ktorí vytvorili v prípravných turnajoch celkom bohatý lazaret. Hrbatý po žrebe povedal: ,,Teším sa na svoj 11. Australian Open za sebou, forma sa podobá na lanskú, aj keď som tohto roku zatiaľ veľa nevyhral. Verím, že bude stúpať z kola na kolo, a že tých kôl bude čo najviac. Nenahnevám sa, ak si ich zahrám sedem. Vaněka poznám, vyrastali sme spolu, hrávali medzi juniormi v Československu, je to veľmi nepríjemný a nevyspytateľný súper. Treba prežiť 1. kolo, potom sa turnaj rozbehne. V Aucklande ma trochu neposlúchala boľavá ruka, ale už som sa zmieril s tým, že lepšia nebude, a keď som raz na dvorci, tak bojujem. Nie som typ hráča, ktorý by sa šetril."

Z najzaujímavejších dvojíc 1. kola

Muži: Hrbatý (22.) - Vaněk, Djokovič (14., zverenec Mariána Vajdu) - Massu, Baghdatis (11.) - Schuttler (bývalí finalisti), Karlovič - Melzer, Ľjubičič (4) - Fish, Safin (26.) - Becker, Nalbandian (8) - Tipsarevič, C. Rochus - Grosjean (28.), Malisse (29.) - Clement, Blake (5) - Moya (repríza dnešného sydneyského finále!), Nadal (2) - Kendrick.

Ženy: Hantuchová (15.) - kvalifikantka, Gajdošová - Sequerová, Suchá - Birnerová, Safinová (9.) - Byčkovová, Hingisová (6.) - Dechyová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.