Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Australian Open - Šarapovová víťazkou ruského štvrťfinále

SITA|Publikované 24. jan 2006 o 07:44

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Maria Šarapovová si po roku opäť zahrá v semifinále dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open (dotácia 19,3 mil. AUD) v Melbourne. Štvrtá nasadená ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Maria Šarapovová si po roku opäť zahrá v semifinále dvojhry na úvodnom grandslamovom tenisovom turnaji roka Australian Open (dotácia 19,3 mil. AUD) v Melbourne. Štvrtá nasadená hráčka si v čisto ruskom štvrťfinále poradila s turnajovou šestkou, krajankou Naďou Petrovovou za 121 minút 7:6 (6), 6:4. Śarapovovej súperkou v boji o postup do finále bude víťazka "večerného" štvrťfinále Justine Heninová-Hardennová (8-Belg.) - Lindsay Davenportová (1-USA).

V iba priemernom stretnutí plnom nepresností víťazná Šarapovová vyťažila maximum z chýb súperky (bilancia 36:49), ktorá najmä v prvom sete bola lepšou hráčkou, ale svoje šance vrátane dvoch setbalov v tajbrejku nedotiahla do konca. V druhom sete mala Petrovová za stavu 4:5 pri podaní Šarapovovej tri brejkbaly na 5:5, ale ani jeden nevyužila. Petrovová sa rozlúčila vo štvrťfinále grandslamového turnaja tretíkrát v rade.