Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Australian Open sa bude hrať na koberci

Sportnet|Publikované 30. máj 2007 o 22:00

Prvý grandslamový turnaj roka sa od budúcej sezóny nebude hrať na betóne, ale na umelom koberci. Zmluva s firmou, ktorá ho vyrába, bola podpísaná na päť rokov.

Tenisový grandslamový turnaj Australian Open zmenil po 20 rokoch svoj povrch. Namiesto tvrdého, betónového povrchu Rebound Ace bude od nového ročníka 2008 slúžiť umelý koberec. Bude to kombinácia štyroch vrstiev - akrylového povrchu zospodu na súčasnom betóne, mäkkých plexivlákien a gumy uprostred a vrchného náteru plexipave, veľmi obľúbeného v halách.

Federácia Tennis Australia podpísala včera zmluvu s dodávateľom WM Loud na 5 rokov a práce na dvorcoch v Melbourne Parku sa začnú v najbližších týždňoch.

Australian Open bude tak jediným turnajom Veľkej štvorky na koberci a prvý raz sa odlíši od ostatných (Wimbledon - tráva, Paríž - antuka, New York - betón). Pred rokom 1988 sa hralo v Melbourne na tráve, potom až doteraz na betóne.

„Hráči sa sťažovali na lepkavý povrch Rebound Ace, ktorý v horúčave strácal odolnosť a spôsoboval zranenia. Nový povrch WM Loud nepohlcuje slnečné žiarenie, nemäkne, drží nižšiu teplotu pri zemi aj v horúčavách a má vynikajúce vlastnosti na tenis,“ povedal včera riaditeľ turnaja Craig Tiley.

„Zachová si povesť stredne rýchleho povrchu, nezmení kvalitu hry v závislosti od počasia a bude pevnejší na nohy. Tešíme sa, že ako jediný grand­slamový turnaj ponúkneme pružný koberec, a nie nebezpečný betón. Australian Open 2008 sa hrá od 14. do 27. januára.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.