Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Australian Open: Prvým semifinalistom Nalbandian

SITA|24. jan 2006 o 07:09

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) sa stal argentínsky tenista David Nalbandian. Štvrtý nasadený hráč ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Prvým semifinalistom mužskej dvojhry na grandslamovom Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) sa stal argentínsky tenista David Nalbandian. Štvrtý nasadený hráč turnaja si poradil s nenasadeným Francúzom Fabriceom Santorom v troch setoch 7:5, 6:0, 6:0. Nalbandian vo svojom štvrtom štvrťfinále na otvorených majstrovstvách Austrálie v sérii po prvý raz postúpil medzi najlepších štyroch a skompletizoval si tým zbierku semifinálových účastí na grandslamových turnajoch. Jeho súperom v boji o finále bude lepší z dvojice Ivan Ljubičič (7-Chorv.) - Marcos Baghdatis (Cypr.).

S výnimkou úvodného setu bolo prvé štvrťfinále jednoznačnou záležitosťou argentínskeho favorita. Keď Nalbandian v 12. geme I. setu prelomil Santorov servis a využil setbal, Santorova nevyspytateľná hra s veľkým množstvom obojručných prekvapujúcich úderov a nábehov na sieť sa zrútila a 33-ročný Francúz už do konca zápasu nezískal ani gem. Napriek neslávnemu koncu rodák z Tahiti vo svojej 14. účasti v Melbourne dosiahol najlepší výsledok, ktorý je zároveň jeho grandslamovým maximom vo dvojhre v rámci celej kariéry.


Dvojhra - štvrťfinále:

David Nalbandian (4-Arg.) - Fabrice Santoro (Fr.) 7:5, 6:0, 6:0


Súvisiace články