Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Australian Open: Lacko v 2. kole kvalifikácie

SITA|Publikované 11. jan 2007 o 06:58

MELBOURNE 11. januára (SITA) - Prvým slovenským tenistom, ktorý postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD, tvrdý ...

MELBOURNE 11. januára (SITA) - Prvým slovenským tenistom, ktorý postúpil do 2. kola kvalifikácie dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace), je Lukáš Lacko. Devätnásťročný melbournský debutant medzi mužmi zdolal v trojsetovom súboji v čisto slovenskom súboji Iva Kleca za 104 minút 6:4, 4:6, 6:1 a v 2. kole sa stretne s víťazom zápasu Ernest Gulbis (21-Lot.) - Andrej Golubev (Rus.). Lacko mohol nad o sedem rokov starším súperom, ktorého len pred niekoľkými dňami vystriedal na poste slovenskej mužskej trojky, vyhrať aj hladším spôsobom, ale v druhom dejstve nevyužil vedenie s jedným brejkom. Ďalší debutant na grandslamovom turnaji medzi mužmi Pavol Červenák nestačil na Taliana Flavia Cipollu a podľahol mu hladko 2:6, 3:6. Jediná slovenská ženská zástupkyňa, iba 17-ročná Dominika Cilbuková prehrala po tuhom boji s o dva roky staršou Ruskou Allou Kudriavcevovou za 176 minút 4:6, 7:5, 7:9. Ďalší debutant na grandslamovom turnaji medzi mužmi Pavol Červenák nestačil na Taliana Flavia Cipollu a podľahol mu hladko 2:6, 3:6. V 1. kole kvalifikácie sa zo Slovákov vo štvrtok predstaví ešte Michal Mertiňák.