Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Australian Open - dvojhra chlapcov: Martin do 2. kola

SITA|Publikované 22. jan 2007 o 05:28

MELBOURNE 22. januára (SITA) - Slovenský tenista Andrej Martin vyhral v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry chlapcov na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov ...

MELBOURNE 22. januára (SITA) - Slovenský tenista Andrej Martin vyhral v pondelňajšom stretnutí 1. kola dvojhry chlapcov na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 miliónov AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) nad Dae-Soung Ohom z Kórejskej republiky za 89 minút 4:6, 6:1, 6:2 a postúpil do 2. kola, v ktorom sa tento šestnásty nasadený (21. v renkingu Medzinárodnej tenisovej federácie ITF) zmeria sily s domácim zástupcom Johnom-Patrickom Smithom (32. na svetovom mládežníckom rebríčku). Martin má s Austrálčanom, ktorý v stredu oslávi 18 rokov, negatívnu bilanciu 0:1. Vlani v máji s ním prehral na antuke v Miláne 3:6, 4:6.

Proti ázijskému súperovi doplatil 17-ročný Bratislavčan v prvom sete na 21 nevynútených chýb, v druhej časti však nastrieľal 13 víťazných úderov v porovnaní s dvoma a jeho prevaha sa preniesla aj do rozhodujúceho dejstva: 78. hráča v počítačovom poradí ITF predčil ofenzívne (11:6), ale aj úderovou istotou (5 nevynútených chýb proti jedenástim).