Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Australian Open: Clijstersová po roku opäť vyradila Hingisovú

SITA|Publikované 24. jan 2007 o 05:22

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Súperkou Rusky Marie Šarapovovej v semifinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) bude ...

MELBOURNE 24. januára (SITA) - Súperkou Rusky Marie Šarapovovej v semifinále dvojhry na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 20 mil. AUD, tvrdý povrch Rebound Ace) bude Belgičanka Kim Clijstersová. Štvrtá nasadená hráčka zdolala turnajovú šestku, Švajčiarku Martinu Hingisovú za 123 minút 3:6, 6:4, 6:3. Clijstersová po roku opäť vyradila trojnásobnú melbournskú víťazku z rokov 1997, 1998 a 1999 Hingisovú vo štvrťfinálovej fáze Australian Open a znova sa jej to podarilo v troch setoch. Najočakávanejšie štvrťfinále ženskej dvojhry svojou úrovňou nenadchlo. Nervózne aktérky ukázali síce miestami tenis svetovej úrovne, ale častejšie kopili chyby.

V úvodnom sete vyprodukovala favorizovaná Belgičanka 23 nevynútených chýb (dovedna v celom zápase 62) oproti 7 v podaní Hingisovej a hladko ho prehrala 3:6. Clijsterovej nepohodu dokumentoval záverečný gem, keď urobila pri svojom podaní tri chyby a set ukončila pri mečbale súperky dvojchybou. V druhom dejstve sa začala karta pozvoľna obracať. Dvadsaťtriročná Clijstersová zatlačila o tri roky staršiu Hingisovú do defenzívy, no takmer premrhala náskok dvoch brejkov (5:2). Set napokon vyhrala 6:4. O osude rozhodujúceho tretieho setu rozhodol siedmy, tzv. Tildenov gem, v ktorom Švajčiarka po sérii zaváhaní stratila svoj servis a Belgičanka vzápätí bez problémov zvýšila na 5:3. Frustrovaná rodáčka z Košíc už potom nenašla vnútornú silu na zvrat a Clijstersová bez problémov dotiahla set aj zápas do víťazstva.