Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Australian Open bude mať dotáciu 33 miliónov dolárov

(Autor: SITA/AP)
TASR|2. okt 2013 o 07:18

Organizátori úvodného tenisového grandslamu sezóny Australian Open v Melbourne zvýšili celkovú dotáciu turnaja na 33 miliónov dolárov.

MELBOURNE. Organizátori úvodného tenisového grandslamu sezóny Australian Open v Melbourne zvýšili celkovú dotáciu turnaja na 33 miliónov austrálskych dolárov (30,97 milióna USD). V porovnaní s rokom 2013 ide o 10-percentný nárast. Informovala o tom agentúra Reuters.

Obhajcovia titulu Srb Novak Djokovič a Bieloruska Victoria Azarenková si v januári odniesli z Melbourne Parku víťaznú prémiu vo výške 2,43 milióna austrálskych dolárov. Austrálska mena odvtedy oslabila voči americkému doláru približne o 10 percent, čo viedlo organizátorov k rozhodnutiu zvýšiť dotáciu turnaja.

"Hráčov patriacich medzi absolútnu svetovú špičku sme už informovali o tom, že príde k nárastu celkovej dotácie na Australian Open a na túto správu reagovali pozitívne. O výške prémií za jednotlivé kolá a ich distribúcii sa rozhodne po rozhovoroch s predstaviteľmi WTA Tour a ATP Tour," povedal riaditeľ turnaja Craig Tailey.

Súvisiace články