Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Australian open: Baghdatisa vo finále doplnil Federer

SITA|Publikované 27. jan 2006 o 12:42

MELBOURNE 27. januára (SITA) - Súperom Cyperčana Marcosa Baghdatisa vo finále dvojhry mužov v 94. ročníku majstrovstiev Austrálie v tenise bude Švajčiar Roger Federer. Najvyššie nasadený hráč si podľa ...

MELBOURNE 27. januára (SITA) - Súperom Cyperčana Marcosa Baghdatisa vo finále dvojhry mužov v 94. ročníku majstrovstiev Austrálie v tenise bude Švajčiar Roger Federer. Najvyššie nasadený hráč si podľa predpokladov v piatkovom semifinále poradil s Nemcom Nicolasom Kieferom za 160 minút 6:3, 5:7, 6:0, 6:2. Dvadsaťštyriročný Švajčiar postúpil do finále niektorého z grandslamových turnajov po siedmy raz, pričom všetkých šesť doterajších pokusov pretavil v zisk titulu.

Kiefer, ktorý mal v nohách najdlhší súboj turnaja s Francúzom Sébastienom Grosjeanom, dokázal vzdorovať svetovej jednotke len v úvodných dvoch setoch. Keď v dvanástom geme druhého setu svojho favorizovaného súpera brejkol, vyrovnal stav setov na 1:1. Bola to však jeho labutia pieseň, lebo v ďalších dvoch setoch uhral už len dva gemy. Dvadsaťosemročný Nemec urobil až 53 nevynútených chýb a nezachránilo ho ani 14 es. Napriek tomu dosiahol v Melbourne postupom do semifinále životný úspech.


Dvojhra - semifinále:

Roger Federer (1-Švajč.) - Nicolas Kiefer (21-Nem.) 6:3, 5:7, 6:0, 6:2


Súvisiace články