Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Austrália oslavuje víťazstvo tenistky Stosurovej

Samantha Stosurová. (Autor: SITA/AP - ilustračná fotografia.)
SITA|Publikované 12. sep 2011 o 14:16

Víťazstvo Samanthy Stosurovej na US Open oslavuje celá Austrália. Skúsená tenistka zdolala vo finále favorizovanú Serenu Williamsovú.

NEW YORK. Až do nedele posledná austrálska víťazka tenisového grandslamu Evonne Goolagongová-Cawleyová zablahoželala svojej krajanke Samanthe Stosurovej k úspechu na US Open. Držiteľka celkovo siedmich singlových titulov na turnajoch tzv. veľkej štvorky pochválila svoju krajanku prívlastkom preložiteľným do slovenčiny ako „elegantná“ či „graciózna“.

„Konečne si získala to, čo si si zasluhovala už dlhšie. Som nadšená, moja radosť nemôže byť väčšia,“ uviedla Goolagongová-Cawleyová, ktorá získala svoj posledný grandslamový primát pred 31 rokmi.

Úspech 27-ročnej rodáčky z Brisbane vyvolal v krajine „protinožcov“ veľkú odozvu. Pozdrav adresovala Stosurovej aj ministerská predsedníčka Julia Gillardová: „Finálový duel bol čerešničkou na torte jej skvelého výkonu na turnaji. Prezentovala sa výborným herným umením a psychickou odolnosťou. Jej úspech je dôvodom na radosť a oslavy pre všetkých Austrálčanov.“ Gillardová vedno s ministrom športu Markom Arbibom vyjadrila vieru, že víťazstvo austrálskej reprezentantky na US Open bude motivujúcim faktorom začať s tenisom pre mladú generáciu.

Ako je známe, Stosturová si v nedeľu poradila s Američankou Serenou Williamsovou poľahky 2:0 na sety (6:2 a 6:3).

Mečbal finálového zápasu

Súvisiace články