Štvrtok, 4. marec, 2021Meniny má Kazimír

Walker hokejovo rozrušil Austráliu, gratuloval mu aj predseda vlády

Nathan Walker sa gólovov presadil pri svojom debute v drese Washingtou Capitals. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 9. okt 2017 o 13:28

Nathan Walker sa gólovo presadil pri svojom debute v drese Washingtonu.

WASHINGTON. Víkendová austrálska premiéra v NHL vyvolala v krajine záujem o netradičné odvetvie týchto zemepisných súradníc.

Nathan Walker sa stal prvým hokejistom tejto krajiny, ktorý nastúpil v súťažnom zápase zámorskej profiligy a po udalosti mu telefonicky zagratuloval aj austrálsky predseda vlády Malcolm Turnbull.

Dvadsaťtriročný útočník, rodák z welšského Cardiffu, pôsobí v organizácii Capitals štyri roky. Doteraz hral iba za farmársky tím, no v noci na nedeľu dostal šancu od trénera Barryho Trotza v prvom mužstve.

"Je to neuveriteľné, som na túto chvíľu veľmi hrdý. Ako dieťa snívate o NHL a zrazu ste tu. Všetko som si užíval," povedal Walker.

Hneď pri svojom debute v drese Washingtonu Capitals si do svojich štatistík pripísal aj premiérový gól, keď v druhej tretine zápasu proti Montrealu Canadiens (6:1) tečoval strelu Devanteho Smitha-Pellyho.

"Najskôr som si nebol istý, či som dal gól práve ja," skonštatoval Walker pre tamojšie médiá. Miestny hlásateľ označil ako strelca gólu Smitha-Pellyho, no neskôr uviedol všetko na správnu mieru a gól oficiálne pripísali washingtonskému nováčikovi.

Súvisiace články