Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Aus Open - Titul v mixe pre Hingisovú s Bhupáthím

SITA|Publikované 29. jan 2006 o 10:21

MELBOURNE 29. januára (SITA) - Švajčiarska tenistka Martina Hingisová pri svojom návrate na profesionálne dvorce po troch rokoch predsa len získala titul z Australian Open. Spolu s Indom Mahešom Bhupáthím ...

MELBOURNE 29. januára (SITA) - Švajčiarska tenistka Martina Hingisová pri svojom návrate na profesionálne dvorce po troch rokoch predsa len získala titul z Australian Open. Spolu s Indom Mahešom Bhupáthím sa stala víťazkou miešanej štvorhry, keď vo finále zdolali šiesty nasadený rusko-kanadský pár Jelena Lichovcevová - Daniel Nestor 6:3, 6:3. Dvadsaťpäťročná Hingisová mala pred svojím odchodom zo scény v októbri 2002 na konte päť grandslamových titulov vo dvojhre, deväť vo štvorhre, ale triumf v mixe jej chýbal a získala ho až teraz. Bolo to dané tým, že miešanú štvorhru prakticky vôbec nehrávala. Teraz v Melbourne dostala voľnú kartu od organizátorov a spolu so skúseným deblistom Bhupáthím ju dokonale využili. "Tri roky sú dosť dlhá doba, no teraz prežívam fantastický návrat. Dúfam, že to bude takto pokračovať aj ďalej. Tento triumf je aj odpoveďou na otázku prečo som sa vrátila. Každý sníva o hre pred takým úžasným obecenstvom ako je v Austrálii a víťazstvách. Zatiaľ si to na kurtoch opäť užívam a s výkonmi aj kvalitou mojej hry som spokojná. Každý turnaj beriem ako úplne novú skúsenosť," uviedla rodáčka z Košíc.

Bhupáthí je obľúbeným partnerom na dvorcoch. Vo svojej zbierke má už deväť grandslamových titulov v štvorhre, z toho šesť v mixe. Vlani pomohol Slovenke Daniele Hantuchovej skompletizovať Grand Slam v miešanej štvorhre, keď spolu triumfovali na US Open v New Yorku. Tridsaťjedenročnému Indovi po stretnutí ďakovala aj Švajčiarka. "Veľmi som túžila vyhrať toto finále. Titul z mixu mi zatiaľ chýbal. Ďakujem Mahešovi za odvahu, že si ma vybral ako partnerku. Bol to totiž risk, veď nikto nevedel ako sa mi bude dariť," povedala Hingisová. Jej partner jej neostal nič dlžný a poklonu jej vrátil. "Hneď ako som videl, že opäť hrá a víťazí, napísal som email jej agentovi. Našťastie som dostal kladnú odpoveď a ostatné ste už videli. Dnes sme hrali naozaj na vysokej úrovni. S Martinou to ide akosi ľahko. Má úžasnú variabilitu úderov a vie vybrať ten najúčinnejší,"


Miešaná štvorhra - finále:

Martina Hingisová, Maheš Bhupáthí (Švajč./India) - Jelena Lichovcevová, Daniel Nestor (6-Rus./Kan.) 6:3, 6:3


Súvisiace články