Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

ATP: Zápasy majú byť kratšie a príťažlivejšie

SITA|Publikované 28. aug 2006 o 11:07

NEW YORK 28. augusta (SITA, AFP) - Mužský profesionálny tenisový okruh ATP chystá v roku 2007 niekoľko progresívnych zmien. Novinky by mali ruka v ruke kráčať so zvýšením marketingovej a mediálnej príťažlivosti.

Má sa hrať menej turnajov, viaceré z nich by sa mali začínať už v nedeľu a zredukovať by sa mal počet zápasov na tri víťazné sety. Tiež sa uvažuje nad navýšením odmien pre hráčov, ktorí sa lúčia s turnajmi už v úvodných kolách. "Plánujeme transformovať mužský tenis tak, aby sa stal integrálnou súčasťou biznisu, aby sa páčil hráčom, sponzorom aj fanúšikom," povedal výkonný riaditeľ ATP Etienne de Villiers a vzápätí dodal: "Chceme vytvoriť viac hviezd a vniesť do tenisu viac prvkov ľudovej zábavy."

Rozhodnutie skrátiť zápasy a obmedziť počet päťsetových duelov vychádza z ochrany zdravia hráčov. Tenisti boli v poslednom čase vystavovaní čoraz väčšiemu fyzickému vypätiu a z toho rezultovali početné zranenia. "Finalisti na náročných turnajoch sa len zriedka dokázali pripraviť tak, aby boli úspešní aj v nasledujúcom týždni. Jednoducho nemali dosť času na regeneráciu," nechal sa počuť hráč Top Ten Američan James Blake. "Keď hráte v slede niekoľko turnajov po sebe, potrebujete čas na oddych. O tom niet pochýb," priznal De Villiers. Tiež sa uvažuje nad zavedením skupinového systému, kde by sa hralo spôsobom každý s každým. Zatiaľ však vedenie ATP bližšie nešpecifikovalo, o ktoré turnaje by išlo. Pri tomto systéme by hráč nevypadával automaticky po prehre v niektorom zo stretnutí, ale mal by právo na reparát a zároveň šancu postúpiť ďalej. "Bolo by to dobré nielen pre hráčov, ale aj fanúšikov, ktorí by tak mali možnosť vidieť svojho obľúbeného hráča viackrát v akcii aj napriek prehre," komentovala svetová dvojka Španiel Rafael Nadal.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.