Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

ATP v Dubaji - Prvým finalistom Feliciano Lopez

SITA|Publikované 7. mar 2008 o 13:53

DUBAJ 7. marca (SITA) - Španielsky tenista Feliciano Lopez sa stal prvým finalistom dvojhry na turnaji ATP Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji v Spojených arabských emirátoch (dotácia 1,401 milióna ...

DUBAJ 7. marca (SITA) - Španielsky tenista Feliciano Lopez sa stal prvým finalistom dvojhry na turnaji ATP Barclays Dubai Tennis Championships v Dubaji v Spojených arabských emirátoch (dotácia 1,401 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf vonku). Nenasadený Španiel zdolal nečakane v semifinále piateho nasadeného Rusa Nikolaja Davydenka za 148 minút 6:4, 4:6, 7:5. Dvadsaťšesťročný Lopez postúpil do svojho piateho finále na okruhu ATP a k svojmu jedinému titulu z roku 2004 z Viedne môže v sobotu pridať ďalší. Jeho finálovým súperom bude víťaz druhého semifinálového zápasu: Novak Djokovič (3-Srb.) - Andy Roddick (6-USA).

Favorizovaný Davydenko bol veľmi blízko víťazstva, ale dobre sa vyvíjajúci tretí set nedotiahol do úspešného konca. Viedol v ňom 5:2 a za stavu 5:3 a 5:4 bol zakaždým dve loptičky od triumfu. Španielsky ľavák z Toleda už v Dubaji vyradil troch nasadených hráčov. Okrem Davydenka predtým osmičku turnaja Čecha Tomáša Berdycha a tiež štvorku Španiela Davida Ferrera.