Streda, 14. apríla, 2021Meniny má Justina

ATP a ITF zakázala Caňasovi účasť v Bratislave

SITA|17. sep 2005 o 13:41

PEKING 17. septembra (SITA) - Argentínsky tenista Guillermo Coria kritizoval rozhodnutie disciplinárnej komisie Asociácie tenisových profesionálov (ATP) a Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), ktorá ...

PEKING 17. septembra (SITA) - Argentínsky tenista Guillermo Coria kritizoval rozhodnutie disciplinárnej komisie Asociácie tenisových profesionálov (ATP) a Medzinárodnej tenisovej federácie (ITF), ktorá potrestala jeho krajana Guillerma Caňasa za údajný doping dvojročným trestom. "Caňas nie je kriminálnik, nikoho nezabil. Poznám ho veľmi dobre a viem, že by nikdy neužil podporný prostriedok. Bola to nešťastná náhoda. ATP a ITF by mali k takýmto prípadom pristupovať osobitne, nie všetko vidieť čiernobielo," povedal novinárom Coria v Pekingu, kde sa v sobotu na turnaji China Open po víťazstve nad Švédom Thomasom Johansson prebojoval už do finále. Coria sa spolu s krajanmi Davidom Nalbandianom, Marianom Puertom a Gastonom Gaudiom predstavia budúci týždeň v Bratislave v semifinálovom stretnutí Davisovho pohára proti domácemu Slovensku. Rozhodnutie ATP a ITF Caňasovi zakazuje účasť v Bratislave. "S tým, že nemôže byť s nami, nikto z nás nesúhlasí. Je to absurdné, pre náš tím je veľmi dôležitý," hneval sa Coria, ktorý si odpykal sedemmesačný trest za užitie nandrolonu v roku 2002.

Dvadsaťsedemročný Caňas, nedávno ešte desiaty hráč rebríčka ATP Entry, mal pozitívny test na diuretiká počas februárového turnaja ATP na antuke v mexickom Acapulku, kde skončil na rakete neskoršieho víťaza Španiela Rafaela Nadala. Diuretiká sa používajú na zakrytie zakázaných substancií, najmä steroidov. Caňas tvrdí, že sporná ingrediencia sa nachádzala v lieku, ktorý mu predpísali turnajoví lekári a ATP o tom vedela. Zároveň sa v snahe o zníženie trestu odvolal na na Športový arbitrážny súd (CAS).


Súvisiace články