Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

ATP a ITF sa dohodli na prideľovaní bodov do rebríčkov za OH

SITA|Publikované 11. feb 2008 o 17:03

LONDÝN 11. februára (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) a Asociácia tenisových profesionálov (ATP) sa v pondelok dohodli, že podobne ako v Sydney 2000 a Aténach 2004 sa aj na olympijskom mužskom ...

LONDÝN 11. februára (SITA) - Medzinárodná tenisová federácia (ITF) a Asociácia tenisových profesionálov (ATP) sa v pondelok dohodli, že podobne ako v Sydney 2000 a Aténach 2004 sa aj na olympijskom mužskom tenisovom turnaji v Pekingu bude hrať o body do svetového rebríčka. Priamo do 64-miestneho pavúka hlavnej olympijskej súťaže mužov a žien získa miestenku na základe rozhodnutia ITF 56 najlepších mužov i žien v redukovanom svetovom rebríčku. Šesť z osmičky zostávajúcich voľných miest vyberú členovia olympijskej komisie ITF na základe rebríčka a regionálneho rozvrstvenia jednotlivých účastníckych krajín. Zostávajúce dve miesta sa zaplnia po dohode národných olympijských výborov a ITF.Jednu krajinu bude môcť reprezentovať dokopy až dvanásť tenistov. Oproti uplynulým hrám v Aténach je to nárast o štyri miesta. Štyria hráči či hráčky budú môcť hrať vo dvojhre a ďalší dvaja samostatne vo štvorhre v prípade, že aspoň jeden z nich figuruje v Top Ten deblového rebríčka.

Rovnako ako u mužov aj u žien sa budú v Pekingu udeľovať body do rebríčka WTA Tour. Olympijský tenisový turnaj sa uskutoční v dňoch 10. až 17. augusta 2008. Pred štyrmi rokmi v Aténach s az prvenstiev tešili Čiľan Nicolas Massu vo dvojhre a spolu s Fernandom Gonzalezom aj vo štvorhre, Belgičanka Justine Heninová a čínska dvojica Ting Li, Tian Tian Sun.

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.