Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Atmosféru v Sabinove si Košičania pochvaľovali

Sportnet|Publikované 20. nov 2006 o 23:00

Košice Basketbalový sviatok mali v sobotu v Sabinove, svoj extraligový duel tu totiž prišli odohrať trojnásobné majsterky Slovenska K Cero V.O.D.S.

Košice. Keďže Infiniti aréna bola obsadená, využili zástupcovia klubu ponuku Sabinovčanov a postarali sa o propagáciu podkošového športu v tomto meste. V košickom derby, tentoraz však netradične za bránami mesta, zdolal K Cero V.O.D.S. podľa očakávania Cassoviu hladko 104:55. Hľadisko novej haly v Sabinove bolo naplnené, 500-miestna kapacita obsadená, a tak atmosféru si aktéri mohli pochvaľovať.

"Hala je pekná, sedenie bolo zaplnené a bola aj kopa ľudí, ktorí stáli. Bolo to pre nich atraktívne a myslím si, že na propagáciu basketbalu to bola veľmi vydarená záležitosť. Atmosféra bola veľmi dobrá, diváci fandili každému, radovali sa z každého koša. Zápas podľa mňa nebol zlý, takže sa mali na čo pozerať," opísal generálny manažér K Cero V.O.D.S. Daniel Jendrichovský. Napokon teda bolo odohranie zápasu v meste, ktoré by sa basketbalovo tiež chcelo začať vzmáhať, vydareným ťahom. "Väčšina z tých ľudí, čo sa prišli pozrieť, nikdy predtým nebola na basketbale. Mali tak možnosť vidieť, že je to veľmi zaujímavý šport, navyše sme tam mali aj naše roztlieskavačky. Tamojší primátor vyslovil nádej, že to nebolo poslednýkrát. Ja som na to odvetil, že tam prídeme len keď budeme hrať proti Sabinovu. Oni záujem napredovať majú, aj podmienky, takže bodaj by to naozaj dotiahli až do extraligy," privítal by v najvyššej súťaži ďalšieho účastníka z východu republiky D. Jendrichovský. Pravda, v Sabinove budú mať čo robiť, aby sa im to časom raz podarilo. Na oplátku za dobré prijatie predviedlo K Cero V.O.D.S. Sabinovčanom slušný výkon aj s prekonaním stobodovej hranice. "Až na úvodných desať minút, keď sme sa ťažšie rozbiehali, to bol výkon, na aký sme zvyknutý."

Slovenské šampiónky však v týchto dňoch viac ako extraliga zaujíma Európsky pohár FIBA, v ktorom bojujú o postup zo základnej skupiny. V 2. kole schytali prídel od favorizovaného Dinama Moskva, keď na vlastnej palubovke museli prehltnúť prehru 76:102. Bol jednoznačný priebeh stretnutia aj pre generálneho manažéra klubu sklamaním? "Určite, najmä priebeh prvého polčasu, i keď treba uznať kvality súpera, ktorý mal minimálne osem hviezd európskeho formátu. Po našej výhre v Trutnove sa Dinamo na nás kvalitne pripravilo a nepodcenilo ani minútu. Myslím, že najmä tréner moskovského tímu veľmi zmenil obraz ich hry, pretože na rozdiel od predchádzajúcich rokoch hrali veľmi rýchlo a tvrdo. Také silné Dinamo tu predtým určite ešte nehralo. Verili sme, že s nimi budeme držať čo najdlhšie krok, ale hneď v prvej štvrtine nám vzali všetky nádeje. Náš výkon dosť ovplyvnilo aj skoré zranenie Mazzanteovej, pretože na nej by mala ťarcha ležať predovšetkým. Pre McCarvillovú bol úvod zápasu šokom, pretože proti družstvu takej európskej kvality ešte nikdy nehrala. Chvíľu sa teda hľadala, ale potom ukázala, že basketbal hrať vie."

Už vo štvrtok nastúpia K Cero V.O.D.S. opäť doma na veľmi dôležitý duel, ktorý už môže byť v otázke postupu zo skupiny kľúčový. Východniarky privítajú litovské Arvi Marijampole, ktoré je najväčšou neznámou a v predchádzajúcom kole dokázalo zdolať český Trutnov o jeden bod. "Po našom vysokom víťazstve v Trutnove potrebujeme zdolať Marijampole, aby sme viacmenej už potvrdili svoj postup do ďalších bojov. Ak doma neuspejeme, čakal by nás ešte tvrdý boj o postup, čo nechceme. Musíme a chceme teda vyhrať. Verím, že máme dostatočnú kvalitu, aby sme tohto súpera porazili," dodal D. Jendrichovský.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.