Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Atletika: MOV má podozrenia voči Annusovi, chce opakovaný dopingový test

TASR|28. aug 2004 o 14:02

Atény (TASR): Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru sa pokúsia vypátrať zlatého medailistu z Atén v hode kladivom Maďara Adriana Annusa, ktorého ...

Atény (TASR): Predstavitelia Medzinárodného olympijského výboru sa pokúsia vypátrať zlatého medailistu z Atén v hode kladivom Maďara Adriana Annusa, ktorého podozrievajú s manipulácie so vzorkami počas dopingovej kontroly po pretekoch.

Annus mal síce po súťaži negatívnu dopingovú kontrolu, ale MOV požaduje od maďarského kladivára druhý test, inak mu odoberú zlatú olympijskú medailu. Annus hneď po pretekoch odcestoval naspäť do Maďarska, kde ho neúspešne hľadali členovia lekárskej komisie MOV, ktorí ho chceli podrobiť opakovanej dopingovej skúške. "Máme voči Annusovi určité podozrenia," povedal hovorca MOV Giselle Davies. "Momentálne sa na tom pracuje a nemôžem povedať žiadne podrobnosti," dodal Davies.

Na obranu Annusa sa postavil Maďarský olympijský výbor, ktorého predstavitelia vyhlásili, že opakovaný test by nebol objektívny, pretože Annus mohol po súťaži užiť nejaké lieky, ktoré by spôsobili pozitívny dopingový nález.

Súvisiace články