Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Atléti na Radničnom námestí v Bardejove

Sportnet|Publikované 6. dec 2006 o 23:00

Bardejov - Tradičné stretnutie vyznávačov bežeckých pretekov na ceste Mikulášsky beh začína písať svoju históriu do druhej desiatky. Na bardejovskom

Radničnom námestí v sobotu popoludní 9. decembra sa očakáva účasť viac ako 130 mužov a žien, ktorí pobežia dva preteky.

"Na okruhu by nemali chýbať atléti z Česka, Maďarska, Bieloruska, Ukrajiny, Ruska. Najväčšiu skupinu budú tvoriť reprezentanti Slovenských oddielov. Z usporiadajúceho bežeckého klubu JM Demolex Bardejov nebude chýbať reprezentantka Dana Janečková a tradične z Obalservisu Košice ďalší Slovenskí reprezentanti Vanko, Matanin, Berešová. Po rekonštrukcii priľahlých uličiek okolo historického jadra sa pobeží na pôvodnej trati. Po štarte na námestí po uliciach Stöcklová, Veterná, Kláštorná a Hviezdoslavova. Prezentácia bude ako už tradične v Strednom odbornom učilišti služieb," priblížil dôležité informácie technický riaditeľ pretekov Ivan Micák.

Minuloročné prvenstvo bude obhajovať Henryk Szost, reprezentant Poľska z neďalekého klubu v Muszyne, ktorý na 7800 m trati dosiahol pred rokom výsledný čas 22:54 min. Druhý dobehol Michal Nejedlý z Česka. Medzi ženami, trať dlhú 5400 m najrýchlejšie zabehla Slovenská reprezentantka Dana Janečková z Demolexu za 17:20 min. pred oddielovou kolegyňou Izabelou Zátorskou a nádejnou Katarínou Berešovou z Obalservisu Košice. V týchto dňoch klimatické podmienky sú nadmieru žičlivé pre športovcov. V Bardejove sa asi pobeží na suchom povrchu, čo dáva predpoklad, že budú dosiahnuté najlepšie výsledky z doterajších desiatich ročníkov.

Jedenásty ročník Mikulášskeho behu odštartujú o 13. hodine pred Mestským úradom pre všetky kategórie žien, veteránov a juniorov. Štart hlavnej kategórie mužov do 40 rokov je o 13.45 hod. Slávnostné vyhlásenie výsledkov bude o 15. hodine v jedálni SOU Pod Vinbargom. Pre najlepších vo všetkých kategóriách sú pripravené finančné a vecné ceny a spolu s tombolou pre pretekárov presahujú celkovú sumu 120-tisíc SK.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.