Streda, 28. júla, 2021Meniny má Krištof

Atlanta zvíťazila aj s prispením Bartečka, Šatan nastrelil žŕdku

TASR|20. nov 2001 o 09:03

New York 20. novembra (TASR) - V štyroch zápasoch zámorskej NHL sa v noci na utorok predstavili traja slovenskí hokejisti, z ktorých si bod za asistenciu pripísal iba Ľuboš Bartečko

.

Atlantu strašil minulotýždňový "výprask" z Buffala 0:8 a tak začali veľkým náporom, z ktorého vyťažili dva rýchle góly aj za asistencie Ľuboša Bartečka. Buffalu sa však podarilo v tretej tretine vyrovnať po trestnom strieľaní Connollyho, no o 16 sekúnd neskôr inkasovali rozhodujúci úder, na ktorý už neodpovedali (3:2). Vyrovnanie mal na hokejke Miroslav Šatan, ale jeho bekhendová strela skončila na žŕdke Hniličkovej bránky. "Myslel som, že je to gól. Bol som pripravený zdvihnúť ruky, no nevidel som žiaden svetelný signál," povedal Šatan. Atlanta ukončila desaťzápasovú sériu bez víťazstva.

Kľúčovým momentom stretnutia v Toronte bol v prvej tretine zákrok domáceho Tuckera, ktorý po čistom, ale tvrdom kontakte odstavil do konca stretnutia s vytlčenými zubmi a bolesťou hlavy útočnú oporu hostí Pavla Bureho. Hostia sa snažili stratu svojho lídra odplatiť hrubosťou, čo Maple Leafs využili v početnej prevahe k hladkému víťazstvu 5:1. Obranca Panthers Róbert Švehla zaznamenal mínusový bod a odsedel si dve minúty za držanie.

TORONTO - FLORIDA 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Kľúčovým momentom stretnutia bol v prvej tretine zákrok domáceho Tuckera, ktorý po čistom, ale tvrdom zákroku odstavil do konca stretnutia s vytlčenými zubmi a bolesťou hlavy útočnú oporu hostí Pavla Bureho. Hostia sa snažili stratu svojho lídra odplatiť hrubosťou, čo Maple Leafs využili v početnej prevahe k hladkému víťazstvu. Obranca Panthers Róbert Švehla zaznamenal mínusový bod a odsedel si dve minúty za držanie.

Góly: 3. Domi (McCauley, Valk), 17. Sundin (Renberg, Berg), 30. Reichel (Roberts, Green), 52. McCabe (Mogiľnyj), 52. Sundin (Höglund, Renberg) - 2. Jokinen (Adams, Wiemer). Vylúčení: 5:8 na 2 min, Tucker, 2x Domi (TOR), Ference, Worrell (FLA) na 5 min, Laus, Wiemer (FLA) na 5+DKZ, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 45:18. Brankári: Joseph - Kidd. Rozhodcovia: Meier, Sutherland - 19.219 divákov.

ATLANTA - BUFFALO 2:0 (2:0, 0:0, 1:2)

Domácich strašila minulotýždňová prehra z Buffala 0:8 a tak začali veľkým náporom, z ktorého vyťažili dva rýchle góly aj za asistencie Ľuboša Bartečka. Hosťom sa však podarilo v tretej tretine vyrovnať po trestnom strieľaní Connollyho, no o 16 sekúnd neskôr inkasovali rozhodujúci úder, na ktorý už neodpovedali. Vyrovnanie mal na hokejke Miroslav Šatan, no jeho bekhendová strela skončila na žŕdke Hniličkovej bránky. "Myslel som, že je to gól. Bol som pripravený zdvihnúť ruky, no nevidel som žiaden svetelný signál," povedal Šatan. Atlanta ukončila desaťzápasovú sériu bez vížťazstva.

Góly: 10. Kovaľčuk (Heatley, Harlock), 13. Kallio (Hrkac, BARTEČKO), 48. Hrkac (Pothier) - 43. Boulton (Ray, Gratton), 48. Connolly (tr. strieľanie). Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:32. Brankári: Hnilička - Biron. Rozhodcovia: Hasenfratz, Maguire - 11:146 divákov.

DALLAS - NY ISLANDERS 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Príjemné prekvapenie sezóny Islanders prerušili päťzápasovú sériu bez víťazstva, keď získali cenný skalp Stars. Dva z troch gólov hostí zariadil Rus Jašin, ktorý potrestal nedisciplinovanosť domácich v úvode stretnutia. Domáci sa dotiahli taktiež po presilových hrách na rozdiel jedného gólu, no vydolovať aspoň bod sa im v závere nepodarilo.

Góly: 22. Nieuwendyk (Morrow, Modano), 59. Matvichuk (Van Allen, Modano) - 5. Jašin (Hamrlík, Osgood), 8. Isbister, 15. Jašin (Hamrlík, Czerkawski). Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 19:17. Brankári: Belfour (59. Turco, 59. Belfour) - Osgood. Rozhodcovia: Joanette, Auger - 18.532 divákov.

CAROLINA - COLUMBUS 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

V štyroch posledných zápasoch Hurricanes sa gólovo nepresadil prvý útok Kapanen, Francis, OďNeill, čo ukončil v 35. sekunde zápasu posledný menovaný. Carolina je jedným z dvoch tímov NHL, spolu s Detroitom, ktoré majú troch hráčov s minimálne dvadsiatimi bodmi. Prehru neokúsili domáci na vlastnej pôde v šiestich stretnutiach v sérii.

Góly: 1. OďNeill (Kapanen), 6. Wesley (Cole, Tanabe), 32. BrindďAmour (Gelinas, Willis), 33. Daniels (Cole, Battaglia), 59. Malik - 22. Whitney (Odelein, Knutsen), 38. Kron (Dineen, Quint). Vylúčení: 4:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 38:18. Brankári: Irbe - Denis. Rozhodcovia: Angus, Peel - 12.479 divákov.

Súvisiace články