Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

AT Gemtex skúša ďalšiu Američanku

Sportnet|Publikované 14. okt 2008 o 22:00

Nelichotivá situácia, v ktorej sa rožňavský extraligista ocitol, núti vedenie hľadať rôzne možnosti nápravy. Jednou z nich je aj príchod nových

hráčok.

ROŽŇAVA. V pondelok večer sa na prvom tréningu zúčastnila nová hráčka, Američanka Brittany Pinkney. Stoosemdesiat centimetrov vysoká krídelníčka prišla do Rožňavy z Lokomotívy Karlove Vary. V českom družstve bola na mesačnej skúške a odohrala tam viacero zápasov. "U nás je na skúšku a o ďalšom rozhodne jej prístup k plneniu povinností. Príchodom novej posily očakávame zvýšenie konkurencieschopnosti družstva, agresivity vo všetkých herných činnostiach," uviedol výkonný riaditeľ AT Gemtex MBK Rožňava Juraj Pápay. V minulých sezónach bola 23-ročná basketbalistka hráčkou družstva Virginia Commonwealth Univerzity v Richmonde.

V úvodných štyroch stretnutiach ťahali Rožňavčanky stále za kratší koniec. Zatiaľ najvyrovnanejší duel odohrali v ostatnom kole. Na domácej palubovke podľahli Slovanu Bratislava o osem bodov. Strelecky sa v zápasoch najviac darilo S. Oaddams a K. Polákovej, ktoré dali zhodne po 40 bodov. O osem menej má D. Beňušková a E. Antalecová s 26 bodmi.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.