Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

AT Gemtex posilní Popradčanka Silvia Kováčik

Sportnet|Publikované 15. aug 2008 o 00:00

Prvou z nových tvárí v zostave basketbalistiek extraligového AT Gemtex MBK je Popradčanka Silvia Kováčiková, ktorú fanúšikovia môžu poznať aj pod

dievčenským menom Kloudová. Bývalá juniorská reprezentantka začala spolu s ostatnými hráčkami tento týždeň prípravu. Dnes sa celý káder presunie do Egru, kde je naplánované tradičné sústredenie.

ROŽŇAVA. Prvé kontakty medzi mladou hráčkou a minuloročným nováčikom začali už vlani, keď ju oslovili po jej odchode z Popradu. "Lenže ja som bola po sezóne v Poprade rozhodnutá, že si dám pauzu od basketbalu. No vyvinulo sa to tak, že postupom času mi basketbal začal chýbať. Rožňava mala stále záujem, ozvala sa medzi prvými, a tak sme sa dohodli," vysvetlila Silvia Kováčiková. Ešte v máji tohto roku bola na skúške a od novej bude obliekať rožňavský dres.

Sympatická hráčka mala zatiaľ len jedno pôsobisko. Jej basketbalová kariéra bola zviazaná s Popradom, kde hrala plných pätnásť rokov. Účinkovanie v Rožňave má pre ňu príchuť niečo neznámeho. "Je to moja prvá zmena klubu, tak dúfam, že bude príjemná," podotkla Silvia Kováčiková.

So spoluhráčkami sa pozná

Napriek tomu, že si dala od basketbalu pauzu, vývoj v extralige sledovala. "Samozrejme, aj Rožňavu. Bola som si pozrieť aj jeden zápas, zhodou okolností to bolo práve stretnutie Rožňavy s Popradom, v ktorom Rožňavčanky viedli v polčase o šestnásť bodov a nakoniec prehrali o dva," povedala S. Kováčik.

Hoci prichádza do nového pôsobiska, spoluhráčky nie sú pre ňu až také neznáme, skôr naopak. "Báb poznám dosť veľa. Kaťu Kerestešovú od detstva, keď sme hrávali proti sebe, ona za Sabinov. So Zuzkou Serbákovou sme boli spolu v reprezentácii. Monča Barényinová je dokonca môj svedok na svadbe. S ňou sa poznám veľmi dobre," vymenovala S. Kováčik.

Vysoké ambície

Nový tréner M. Szakáll už uviedol, že v novej sezóne je cieľom skončiť do piateho miesta. Stotožňuje sa s nimi aj nová posila. "Dúfam, že bude v prvej šestke a potom ostáva len sa pobiť o piate miesto. Verím, že sa nám bude dariť. A to nielen na ihrisku, ale dúfam, že dobrý kolektív budeme aj mimo neho. Nerada by som bola, aby sa to po roku rozsypalo a bola tu nejaká nechuť či niečo podobné," poznamenala S. Kováčiková.

Ako hlavné vidí 185 centimetrov vysoká hráčka v novej sezóne, aby sa rozbehla spolupráca medzi novým trénerom a hráčkami. "Hlavne, aby sa to skĺbilo, aby sme si na seba s hráčkami i trénerom zvykli. Pomohlo by, ak by sa káder ešte doplnil o vysokú hráčku, lebo skúsených je tu dosť. Výškovo sme však na tom zatiaľ slabšie," konštatovala S. Kováčiková.

Idú jej doskoky

Ročná pauza sa prejavila predovšetkým na kondícii. "Trocha ma to trápi, ako sa dostanem späť do kondície. Za rok sa basket zabudnúť hrať nedá, no už tri týždne pracujem na tom, aby som sa do kondície dostala čo najskôr," priznala s úsmevom mladá hráčka.

Nepatrí medzi hráčky, ktoré sa pravidelne výrazne bodovo presadzujú, ale v streľbe z poľa si verí. O to viac sa sústreďuje na obranu. "Vždy bola pre mňa dôležitejšia, hoci to bolo za ostatné roky lepšie, nikdy som nebola taký ´bodovač´. Skôr som hráčka, ktorá dobre doskakuje. Odmala som v tomto mala dobré štatistiky," uviedla S. Kováčiková. Súhlasí s trénerom, že obrana je základom basketbalu. "Dokonca máme doma s manželom, ktorý je basketbalovým trénerom logo, kde je napísané: Keď nebrániš, nemôžeš hrať basketbal," uzavrela S. Kováčiková.

Súvisiace články