Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

AT Gemtex MBK vyradil z kádra tri hráčky

Sportnet|Publikované 20. okt 2008 o 22:00

Neúspešné účinkovanie rožňavského extraligistu, keď v doterajšom priebehu má v kolónke víťazstiev nulu, donútili vedenie klubu k ráznym opatreniam.

Pred zápasom uplynulého kola boli z kádra dočasne vyradené tri hráčky.

ROŽŇAVA. Vyradenie hráčok by samo o sebe prekvapením nebolo, prekvapí však zloženie trojice. Proti Cassovii si totiž nezahrali E. Antalecová, K. Poláková. Treťou hráčkou je S. Kováčik, ktorú pre zranenie odohrala v doterajšom priebehu súťaže minimum zápasov. Manažér AT Gemtex MBK Árpád Laco bol vo vyjadreniach k aktuálnej situácii zdržanlivý, budeme preto citovať z vyhlásenia, ktoré sa objavilo na internetovej stránke klubu. V ňom sa hovorí, "...výbor sa rozhodol k takémuto kroku so snahou o skvalitnenie tréningového procesu, omladenie kádra a stabilitu situácie medzi hráčkami v šatni."

Káder sa bude doplňovať

Hoci je vyradenie dočasné, zdá sa, že klub už so službami spomínaných hráčok pravdepodobne neráta. Svedčí o tom aj to, že na začiatku minulého týždňa sa na tréningoch objavila Američanka B. Pinkney. V Rožňave je zatiaľ na skúške. Jeden tréning absolvovala aj rozohrávačka S. Matulová z Ružomberka. "Všimli sme si na domácom turnaji v septembri. Upútala nás výkonom a herným prejavom. Vstúpili sme do rokovaní s Ružomberkom, ktorých výsledkom je jej hosťovanie u nás," povedal Á. Laco. Oslovená mala byť aj jedna z minuloročných opôr A. Csavas. "Neoficiálne som s ňou hovoril o možnosti vrátiť sa, nepovedala ani áno ani nie," potvrdil Á. Laco, podľa ktorého sa na príchode ďalších hráčok pracuje.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.