Nedeľa, 28. február, 2021Meniny má Zlatica

Arsenal prehral v 25. ligovom kole doma s ManU 2:4, Diabli sú už druhí

TASR|Publikované 2. feb 2005 o 00:10

Londýn 1. február (TASR) - V šlágri utorkového 25. kola anglickej futbalovej Premiership prehral Arsenal Londýn na domácom štadióne s Manchestrom ...

Londýn 1. február (TASR) - V šlágri utorkového 25. kola anglickej futbalovej Premiership prehral Arsenal Londýn na domácom štadióne v Highbury s Manchestrom United 2:4 a výrazne si tak skomplikoval majstrovské ambície. Naopak diabli z Old Traffordu, ktorí v Londýne dohrávali od 69. minúty bez vylúčeného Mikaela Silvestra za incident s Dennisom Bergkampom, poskočili v Premiership na druhé miesto práve pred Arsenal.

Hostia, ktorí prehrávali v polčase 1:2, zvíťazili aj zásluhou dvoch gólov Portugalčana Cristiana Ronalda v rozpätí štyroch minút. Na vedúcu Chelseu Londýn strácajú zverenci škótskeho trénera Alexa Fergusona osem bodov, avšak "blues" majú ešte k dobru stredajší zápas na ihrisku Blackburnu Rovers (Vratislav Greško).

Mužstvo slovenského reprezentanta Szilárda Németha FC Middlesbrough prehralo v Portsmouthe 1:2. Németh, ktorý má aktuálne problémy s lýtkovým svalom nefiguroval ani na lavičke hostí.

Sumáre 25. kola:

Arsenal Londýn - Manchester United 2:4 (2:1)

Góly: 7. Viera, 35. Bergkamp - 18. Giggs, 54.a 58. C.Ronaldo, 88. O'Shea. ČK: 69. Silvestre (ManU). 40.000 divákov.

Bolton Wanderers - Tottenham Hotpsur 3:1 (

Góly: 49. Diouf (11m), 86. Tal Ben Haim, 87. Davies - 66. Defoe. ČK: 68. Kanoute (Tottenham). 24.780 divákov.

Charlton Athletic - FC Liverpool 1:2 (1:0)

Góly: 20. Bartlett - 61. Morientes, 79. Riise. 27.102 divákov.

FC Portsmouth - FC Middlesbrough 2:1 (1:1)

Góly: 40. Taylor, 58. Yakubu - 35. Christie. 19.520 divákov.

West Bromwich Albion - Crystal Palace 2:2 (0:0)

Góly: 82. K.Campbell, 90. Earnshaw - 47. Johnson, 90. Hall. ČK: 12. Gonzalo Sorondo (Crystal). 25.092 divákov.