Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Armstrong vzdal boj o celkové prvenstvo

TASR|Publikované 20. júl 2009 o 22:00

Americkému cyklistovi Lanceovi Armstrongovi sa v nedeľu vzdialil sen o zisku ôsmeho titulu na najprestížnejších pretekoch Tour de France. V "kráľovskej" 15. etape pretekov predviedol naplno svoju dominanciu Španiel Alberto Contador, ktorý najlepšie zvládo

l 207,5 km dlhý úsek z Pontarlier do Verbier a obliekol sa do žltého trička.

PARÍŽ. Líder stajne Astana nechal za sebou všetkých súperov, vrátane udychčaného tímového kolegu Armstronga. "Ukázal, že je najlepším jazdcom na trati," priznal Armstrong pre televíznu stanicu France 2 a dodal, že odteraz bude pracovať tak, aby pomohol Contadorovi vyhrať Tour. Pri súčasnej forme Contadora sa zdá nemožné, aby ho niektorý z jazdcov dokázal predbehnúť v záverečnom týždni pretekov. O celkový triumf by ho mohla pripraviť iba choroba či zranenie. Pre Armstronga, ktorý sa vrátil na Tour po vyše trojročnom "dôchodku", bolo záverečné 8-kilometrové horské stúpanie akýmsi vytriezvením a návratom do reality. "Trpel som. Na vrchole stúpania som išiel na hranici svojich možností. Bolo to naozaj náročné," netajil fenomenálny Američan, ktorý je po nedeľňajšej etape v priebežnom poradí na druhom mieste za Contadorom so stratou minúty a 37 sekúnd.

Berie aj druhé miesto

Ešte minulý týždeň Armstrong vyhlásil, že nemieni hrať pri Contadorovi druhé husle. V nedeľu už pripustil, že by bral aj druhé miesto. Z úst muža, kedysi považovaného za "Bossa Tour de France", zneli tieto slová prekvapujúco. Výkon rodáka z Texasu v nedeľňajšej etape a konečné deviate miesto však ukázali, že aj zisk celkového druhého miesta môže byť problém. Na Armstronga sa z piatej pozície s ani nie minútovou stratou tlačí 23-ročný Luxemburčan Andy Schleck, ktorý skončil v nedeľu druhý. Priebežne tretí Bradley Wiggins stráca na Američana iba 9 sekúnd a do poradia na prvých troch miestach bude určite chcieť ešte prehovoriť aj minuloročný víťaz Carlos Sastre, ktorý na Contadora stráca necelé štyri minúty.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.