Streda, 16. júna, 2021Meniny má Blanka, Bianka

Arbitrážny výrok o Országhovi až v sobotu

TASR|5. aug 2004 o 09:38

Nashville 5. augusta (TASR) - O zmluvnom osude slovenského hokejistu Vladimíra Országha v nastávajúcich sezónach NHL sa rozhodne najskôr v sobotu. Banskobystrický ...

Nashville 5. augusta (TASR) - O zmluvnom osude slovenského hokejistu Vladimíra Országha v nastávajúcich sezónach NHL sa rozhodne najskôr v sobotu. Banskobystrický krídelník síce odcestoval na arbitrážne konanie s Nashvillom Predators k stredajšiemu termínu, ale nezávislý sudca podrobne vyšetruje aj ďalšie prípady.

Országh vlani v uplynulej sezóne zarobil 700.000 dolárov a ako obmedzený voľný hráč nereflektoval na kvalifikovanú ponuku základného navýšenia kontraktu o 10 percent. On i jeho agent si myslia, že za výborné defenzívne služby na ľavom krídle, ako i 16 gólov a 21 asistencií, si zaslúži viac. Je pravdepodobné, že s vysúdenou sumou bude hokejista spokojnejší ako klub. Lenže na rozdiel od krajanov Richarda Zedníka, Ladislava Nagya a Ronalda Petrovického, ktorí sa so svojimi klubmi napokon tesne pred arbitrážou dohodli, nemá šancu na dlhodobejšiu perspektívu. Sudca určuje kontrakty na rok, maximálne na dva, to znamená, že Országh sa v nasledujúcich sezónach dostane do tej istej pozície.

"Neakceptovali našu dvojsezónnu ponuku, v názoroch sme sa však s Országhom výrazne nerozchádzali. Nemyslím si, že by obe strany boli výsledkom rozhodnutia extrémne sklamané," tvrdí generálny manažér predátorov Ray Shero a dodáva: "Keď sa pozrieme na mapu NHL, nenájdeme na nej až tak veľa dlhodobých kontraktov."

Súvisiace články