Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Arabský pozdrav chemesákom

Slavomír Huba a Rostislav Chudík. (Autor: archív)
Sportnet|Publikované 11. sep 2012 o 22:00

Od Slavomíra Hubu a Rostislava Chudíka v klube Al-Shabab Dubaj.DUBAJ/HUMENNÉ. V uplynulej sezóne doviedla volejbalistov ŠK Chemes Humenné k zisku majstrovského titulu dvojica Rostislav Chudík - Slavomír Huba.

Po skončení súťažného ročníka 2011/2012 ostali aj naďalej spoločne na jednej lavičke, avšak svoje pôsobisko majú v arabskom svete, v klube Al-Shabab Dubaj.

Po mesiaci adaptovania (R. Chudík sa vrátil na Arabský polostrov po ročnej odmlke, pre S. Hubu je to v tomto kúte sveta volejbalová, trénersko-asistentská premiéra) sme sa s nimi spojili, až došlo na arabský pozdrav pre chemesákov.

Zatiaľ v hoteli

Po našom príchode začiatkom augusta sme boli ubytovaní v hoteli, kde sme mali zotrvať len dočasne a neskôr ísť bývať do obytného 5-poschodového domu v športovom areáli Al Shabab Al Arabi klube.

V ňom bývajú športovci a tréneri, ktorí sú súčasťou tohto klubu (aj naši traja slovenskí futbaloví treneri: Jozef, tréner brankárov tu pôsobí už 11 rokov, Stano, tréner „17“ je tu tretiu sezónu a Miro Hýll, tréner brankárov „17“ druhú sezónu).

No zatiaľ sme stále v hoteli, čo nám aj vyhovuje, lebo môžeme využívať vo voľnom čase hotelové fitko a bazénik.

Pricestovali sme v čase ramadánu (trval do 21. 8.), a tak sme trénovali len s malým počtom hráčov. Teraz prichádza na tréning 10-12 hráčov, hoci nie sú profesionáli, (takmer všetci pracujú a volejbal majú ako hobby), ich tréningová morálka a disciplína je vzhľadom na spomenuté skutočnosti celkom slušná.

August bol veľmi horúci, rovnako vlhkosť vzduchu bola počas tohto turisticky mimosezónneho mesiaca neznesiteľná. Bez klímy sa tu nedá vydržať, a preto je večerný život veľmi obľúbený medzi miestnymi občanmi, teplota klesne a zlatý „oskar“ už nepáli.

Možno aj Slovensko

Prvú previerku nášho áčka uskutoční tzv. Federation cup v septembri, potom máme v pláne sústredenie na Slovensku (ešte v štádiu riešenia a náš klubový manažment sa zatiaľ v tejto veci záväzne nevyjadril).

Chceme sa na Slovensku pripraviť na Super cup, ktorý máme v programe odohrať 16. októbra 2012: Al-Shabab Dubaj - Al-Ain (bývalý klub R. Chudíka) na neutrálnej pôde v Al-Zajeera klube. Následne hneď o tri dni sa začína liga (od 19. októbra do konca februára 2013).

Po jej skončení sa hrá tzv. Zayed cup (od polovice marca do polovice apríla), po ktorom by sa mal hrať ešte Presidential cup a týmto pohárom sa tu sezóna v máji 2013 končí.

Z volejbalovo známych Slovákov tu trénersky pôsobí Igor Prieložný v klube Al-Nasr, ktorého zverencom je aj Martin Sopko st. Je tu už aj Marek Mikula, ktorého skúša další dubajský klub Al-Ahli.

Pozdravujeme všetkých priaznivcov i fanúšičky humenského volejbalu, činiteľov klubu VK CHEMES, trénerov a hráčov všetkých kategórií, no a nakoniec našich už „nesmrteľných“ bomba-fans. Držte sa! - Slavie & Rasťo

Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.