Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Antukárka si obľúbila trávu

Sportnet|Publikované 10. júl 2006 o 00:00

O najväčší úspech slovenského juniorského tenisu vo Wimbledone v histórii sa zaslúžila minulý týždeň 17-ročná MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ, postúpila do finále dvojhry dievčat. Hráčka Národného tenisového centra podľahla v rozhodujúcom zápase o prvenstvo na ...

Magdaléna Rybáriková returnuje loptičku v sobotňajšom finálovom zápase dvojhry junioriek vo Wimbledone s Dánkou Caroline Wozniackou. Slovenská juniorka prehrala 6:3, 1:6, 3:6. FOTO - TASR/AFP

O najväčší úspech slovenského juniorského tenisu vo Wimbledone v histórii sa zaslúžila minulý týždeň 17-ročná MAGDALÉNA RYBÁRIKOVÁ, postúpila do finále dvojhry dievčat. Hráčka Národného tenisového centra podľahla v rozhodujúcom zápase o prvenstvo na londýnskej tráve dánskej tenistke s poľskými koreňmi Caroline Wozniackej 6:3, 1:6, 3:6. Rodáčka z Piešťan sa včera vrátila na Slovensko a dnes sa zapojí do prípravy tímu v Pohári federácie pred zápasom s Thajskom.

Po prvom vyhratom sete vo finále vás iba kúsok delil od titulu. Čo rozhodlo?

"Možno som trochu znervóznela. Cítila som, že herne mám na súperku, ale nepodala som taký dobrý výkon ako v predchádzajúcich zápasoch. Aj účasť vo finále však považujem za pekný úspech."

V máji tohto roku ste už hrali v osmičke najlepších na ženskom turnaji okruhu v Prahe. Čo si ceníte viac - finále juniorského Wimbledonu alebo štvrťfinále WTA Tour?

"Sú to moje dva najlepšie výsledky v kariére. V Prahe som zdolala papierovo ťažšie hráčky, ale Wimbledon je Wimbledon. Takže trochu viac si cením tento posledný výsledok."

Doteraz ste sa presadzovali najmä na antuke, pred dvoma rokmi ste vo wimbledonskej juniorke vypadli hneď v prvom kole. Čím si vysvetľuje veľké zlepšenie na tráve?

"Cítim sa v zápasoch sebavedomejšia a pred Wimbledonom som si v Londýne týždeň dobre zatrénovala. Hra na tráve mi vyhovuje, tréneri vravia, že mám dobrý servis i forhend. Aj ja som si trávu obľúbila a dnes mi tento povrch vyhovuje viac ako antuka, na ktorej som tenisovo vyrástla. Ak si zlepším prechod na sieť a voleje, mohla by som v budúcnosti na tráve dosiahnuť ďalšie dobré výsledky."

Komu ste držali palce v ženskom finále dvojhry?

"Belgičanke Heninovej-Hardennovej, svojím tenisom je mi sympatická. Žiaľ, neuspela. Zo všetkých hráčok sa však na kurte najradšej pozerám na jej krajanku Clijstersovú."

Aké boli oslavy po návrate domov?

"Mama mi upiekla tortu a na nedeľný obed pripravila pochúťku: pečené kurča s ryžou."

Tento týždeň hráte v Pohári federácie na tvrdom povrchu. Je to náročná zmena?

"Horšie by bolo, ak by sme z trávy prešli na antuku. Ja som prispôsobivá, na tvrdý povrch Premier si rýchlo zvyknem. Verím, že Thajsko zdoláme a vrátime Slovensko do svetovej skupiny."

Ste na 223. mieste svetového rebríčka. Kam sa chcete posunúť do konca roka?

"Pre juniorský vek mám limitovaný počet štartov medzi ženami, z pätnástich turnajov mi zostali už len tri. Po Pohári federácie ma čaká kvalifikácia na antukový turnaj v Budapešti. Chcela som sa do konca roka priblížiť k prvej stovke, no budem spokojná aj s postavením okolo 150. miesta."

Rybárikovej cesta do finále Wimbledonu

1. kolo: Rachimová (Kaz.) 6:3, 6:4

2. kolo: Pervaková (Rus.) 6:1, 6:3

Osemfinále: Antoňuchová (9-Ukr.) 6:3, 6:2

Štvrťfinále: Klejbanová (3-Rus.) 7:5, 4:6, 6:3

Semifinále: Paszeková (10-Rak.) 6:3, 6:7, 6:3

Finále: Wozniecka (4-Dán.) 6:3, 1:6, 3:6

Súvisiace články