Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

Anton Tomko: "Na čo sme na Považí siahli, to sme zbabrali. Dnes sa doma pokúsime o reparát"

Sportnet|Publikované 27. nov 2003 o 23:00

Prešov - Prvoligový hokejový líder v minulom kole nečakane zakopol na ľade vtedy poslednej Považskej Bystrice. Prešovský hokejový klub Prešov si

prehrou 1:5 spravil hanbu. Čo sa za týmto zakopnutím skrýva, na to sa nám snažil dať odpoveď tréner Prešovčanov Anton Tomko.

"Hokejová šťastena sa od nás úplne odvrátila. Všetko na čo sme siahli sme kazili. Na rozdiel od súpera, ktorý z minima vedel vyťažiť maximum." Líder síce inkasoval ako prvý, no aj keď sa na Považí trápil, v polovici zápasu vyrovnal. Mal teda dosť času herne sa pozviechať a strhnúť vedenie na svoju stranu. Stal sa však pravý opak finišovali domáci... "Už v prvej tretine sme mali na hokejkách štyri vyložené šance. Ozaj, ak čisté gólové pozície nezúročíme, už to dávalo tušiť, že zápas s posledným mužstvom súťaže bude asi našim trápením. A nakoniec aj bol. Vyrovnali sme konečne, no potom zase z následnej akcie inkasovali druhý raz. Aj to sa ešte dalo zvládnuť. Za stavu 2:1 Velček s Čontofalským doslova rozobrali obranu súpera. Brankár ležal "bezmocný" na ľade. Na ňom však ešte vystrel lapačku a Velček mu puk poslal práve do nej. Tým len podčiarkujem, že keď sa darí, tak sa darí... Hneď po tejto akcii domáci obranca vyhodil puk z obranného pásma a po kontre sme dostali tretí gól. Ako vravím, na čo sme siahli, to sme zbabrali." Sklamanie určite obrovské. Ako sa so zahanbujúcou prehrou vysporiadalo mužstvo a ako vy osobne? "Faktom je, že každé mužstvo v súťaži niekde počas sezóny zakopne. Žiaľ, nám sa to prihodilo s posledným mužstvom. Čo nám všetkým teraz už ostáva? Nemá zmysel plakať nad rozliatym mliekom. Na prehru s Považanmi musíme rýchlo zabudnúť a nadviazať na naše predošlé výsledky a výkony." Dnes hrá na ľade prvého Prešova siedma Senica. Medzi súpermi je v tabuľke dvadsaťbodový rozdiel. O role favorita teda niet čo diskutovať... "Iste, doma by sa patrilo naplno bodovať. Bodový rozdiel je možno priepastný, no výkonnostný taký určite nie je. Takže ani tohto súpera neradno podceniť,. S týmto vedomím musíme dnes k zápasu pristúpiť a považský debakel skúsiť odčiniť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.