Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Anton Tomko: Do Nitry ideme vyhrať

Sportnet|Publikované 13. okt 2008 o 22:00

Hokejová extraliga má dnes na programe dohrávku 4. kola medzi Nitrou a Košicami. Keďže ide o televízny duel, jeho začiatok je stanovený na 17.15.

KOŠICE. Z Martina sa Košičania naposledy vracali bez bodov. Domácemu tímu podľahli 2:3. Pritom ocelari vyhrávali 2:0. Hráči i fanúšikovia HC mali po stretnutí ťažké srdce na rozhodcu Krista.

"K tomu by som sa vyjadrovať nechcel. V Martine to bol dobrý zápas. Ustáli sme počiatočný tlak domácich, dali vedúci gól. Očakávali sme nápor Martinčanov v druhej tretine, dali druhý gól. Potom prišlo k vylúčeniam. Prvé u Kledrowtza bolo sporné. My sme pri hre piatich proti piatim spravili dva útočné fauly. Celkom zbytočné. Dali sme možnosť domácim streliť góly. Súper vyrovnal. Došlo tam k situácii, keď sme mali na trestnej lavici naraz troch štyroch obrancov. Na oslabenia sme tak do obrany museli posielať útočníkov. Tretí gól sme inkasovali z nevinnej situácie, keď sme nepokryli priestor pred bránkou. Domáci mali potom ďalšie možnosti, podržal nás Miro Lipovský. My sme nevyužili dobrú šancu, ani presilovku o dvoch hráčov. Tam už bola na našich hokejkách nervozita, nehovoriac o tom, že v závere bol ľad nekvalitný. Ale tých 15 vylúčených na našej strane je veľa. Ale k tým vylúčeniam sa nemôžem vyjadriť. Pred tretím gólom nebol odpískaný faul na Kledrowtza, spadol na ľad a nič. Každopádne, stav 2:0 by sme mali vedieť udržať na zisk bodov," hodnotil tréner Košíc Anton Tomko.

Lipovský tím podržal

V bránke bol Miroslav Lipovský. Od začiatku stretnutia chytal naposledy v extralige 9. septembra v Trenčíne. Po mesiaci nahradil mladého Júliusa Hudáčka. "Lipovský striedal Hudáčka už proti Banskej Bystrici a mužstvo niekoľkokrát podržal. Julo vydržal v bránke určitú sériu, teraz mal okrem iného problémy s palcom, trénoval bez hokejky. Lipovský podal v Martine veľmi dobrý výkon. Ja ako tréner som rád, že máme dvoch takýchto brankárov."

Dnes sa oceliari predstavia pod Zoborom. V tejto sezóne to bude prvý vzájomný súboj týchto celkov. Nitre patrí desiata, zatiaľ čo Košičanom prvá priečka. "V Nitre sú v zápase vždy emócie, je tam búrlivá atmosféra. Pre nás to bude náročné aj preto, že zápas opäť dohrávame, nemáme čas na oddych, tak, ako iní. Hráme bez prestávky, musíme bojovať s únavou. No do Nitry ideme vyhrať," povedal Anon Tomko.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.