Štvrtok, 17. júna, 2021Meniny má Adolf

Annus ukončil kariéru, Fazekas chce naspäť zlato

SITA|26. aug 2004 o 15:25

SZOMBATHELY 26. augusta (SITA) - Maďarský diskár Róbert Fazekas na štvrtkovej tlačovej konferencii v Szombathelyi vyhlásil, že chce očistiť svoje meno a podľa vývoja celej kauzy obhájiť, alebo v Pekingu ...

SZOMBATHELY 26. augusta (SITA) - Maďarský diskár Róbert Fazekas na štvrtkovej tlačovej konferencii v Szombathelyi vyhlásil, že chce očistiť svoje meno a podľa vývoja celej kauzy obhájiť, alebo v Pekingu 2008 získať späť zlatú olympijskú medailu. Dvadsaťdeväťročný diskár prišiel o zlato, lebo nedokázal vyprodukovať požadované množstvo moču a predčasne opustil odberovú miestnosť. Odovzdal iba 25 mililitrov, hoci podľa pravidiel je potrebných trikrát viac. Podľa Fazekasa je množstvo ním odovzdaného moču päťnásobne vyššie ako minimálna hranica potrebná na presnú analýzu vzorky. Majster Európy a vicemajster sveta vyhlásil, že dopingoví komisári na neho už poľovali dlhší čas a podmienky, za akých sa uskutočnil odber v Aténach, boli podľa jeho slov ponižujúce.

Olympijský víťaz v hode kladivom Adrián Annus, ktorý cestoval z Atén do Maďarska tým istým autom ako Fazekas, sa na tlačovej besede v Szombathelyi nezúčastnil. Médiám však dal k dispozícii list, že osočovanie z užívania zakázaných prostriedkov ho veľmi znechutilo, preto končí kariéru. Na otázky novinárov chce odpovedať na budúci týždeň na tlačovej konferencii.

MOV a Svetová antidopingová agentúra WADA oslovili vo štvrtok predstaviteľov Maďarského olympijského výboru (MOB), aby do štvrtka do 17.00 h aténskeho času poskytli informácie o mieste pobyte Adriána Annusa, ktorý by sa do nedeľňajšej polnoci mal opäť podrobiť dopingovému testu. Šéf MOB Pál Schmitt na stredajšej tlačovej besede vyhlásil, že Annusa testovali počas pobytu v Grécku dovedna štyrikrát v priebehu jedného týždňa a pri jednej zo skúšok mu robili aj krvný test, všetko s negatívnym výsledkom.


Súvisiace články