Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Annus príde o zlato, nechce sa stretnúť s komisármi WADA

SITA|27. aug 2004 o 12:01

SZOMBATHELY 27. augusta (SITA) - Maďarský kladivár Adrián Annus príde o zlatú medailu z aténskych hier, pretože nemá záujem stretnúť sa s komisármi Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Medzinárodný ...

SZOMBATHELY 27. augusta (SITA) - Maďarský kladivár Adrián Annus príde o zlatú medailu z aténskych hier, pretože nemá záujem stretnúť sa s komisármi Svetovej antidopingovej agentúry (WADA). Medzinárodný olympijský výbor (MOV) totiž nariadil Annusovi do piatku do 12.00 h absolvovať dopingovú skúšku a v prípade neodovzdania vzorky mu pohrozil odobratím zlatej medaily. Neochotu maďarského kladivára stretnúť sa s komisármi WADA v maďarskom Szombathelyi potvrdil aj jeho tréner József Vida. "Povedal mi, že nemá záujem o stretnutie," citovali maďarské médiá Vidu. Na zmenu rozhodnutia prehovárali Annusa lekár maďarskej výpravy v Aténach Károly Pikó a aj zástupca vedúceho misie Károly Köpf, ale kladivár striktne trval na tom, že na odber v prítomnosti ľudí z WADA nepôjde.

Tridsaťjedenročný Annus, ktorý po návrate z Atén domov do Szombathelyu ohlásil ukončenie kariéry, nemal po svojom olympijskom triumfe pozitívny dopingový nález. Maďarský kladivár má však spoločného trénera s diskárom Róbertom Fazekasom, ktorý prišiel o zlato, lebo nedokázal vyprodukovať požadované množstvo moču a predčasne opustil odberovú miestnosť. Odovzdal iba 25 mililitrov, hoci podľa pravidiel je potrebných trikrát viac. Annus tvrdí, že neužil žiadne zakázané substancie. "Mojím jediným hriechom je zisk zlatej olympijskej medaily," ironicky uviedol maďarský atlét.


Súvisiace články