Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Anjelky si vylepšili náladu v Poprade

Návrat domov. Kupčíková si opäť zahrala proti Popradu. (Autor: Richard Hudeček)
Richard Hudeček|Publikované 31. jan 2016 o 23:00

Basketbalistky Good Angels Košice si po nezdare v euroligovom zápase v Schiu vylepšili náladu v Poprade.

Basketbalistky Good Angels Košice si po nezdare v euroligovom zápase v talianskom Schiu vylepšili náladu pod Vysokými Tatrami. Extraligového nováčika deklasovali na jeho palubovke o 54 bodov (38:92).

POPRAD. Úvodná štvrtina sa pre hráčky BAM Poprad začala ako zo zlého sna. Po 27-bodovej šnúre Košičaniek skórovali domáce dievčatá až v jej záverečných sekundách a odvrátili tak hroziacu nulu na svojom konte.

„Chceli sme začať koncentrovane, lebo v predchádzajúcom euroligovom zápase sa nám to stalo osudným,“ uviedla krídelníčka Good Angels Košice Lucia Kupčíková.

Po fantastickom úvode sa favorit akoby trochu uspokojil a druhú desaťminútovku prehral o dva body (19:17).

„Poľavili sme v koncentrácii z úvodu a hlúpymi faulami sme súpera posadili na koňa. Prehrali sme štvrtinu, čo pre nás nie je dobrá vizitka. Potom sme sa ale znovu dostali do svojho tempa,“ poznamenala odchovankyňa popradského basketbalu.

Hrať doma bolo príjemné

Kupčíková sa na palubovky vrátila po dlhšej pauze zapríčinenej materskými povinnosťami. Ako sa jej hralo pred domácim publikom?

„Hralo sa mi dobre, prišli známi, bolo to príjemné. Mám však veľké kondičné aj herné rezervy, určite to nepôjde zo dňa na deň. Cítim, že sa to postupne zlepšuje. Vedeli sme, že to nebude pre nás ťažký zápas, predsa len súper nie je na vrchných priečkach tabuľky,“ naznačila Lucia, pre ktorú to bol po návrate jej štvrtý zápas.

Tréner Kováčik im chýba

Kvôli zdravotným problémom hlavného trénera Kováčika viedol košický tím aj v Poprade generálny manažér Daniel Jendrichovský.

„Nedá sa to porovnať, je to úplne iné. Určite je to na lavičke trochu uvoľnenejšie. V dôležitejších zápasoch to chce razantnejší prístup. Tréner nám určite chýba,“ zdôraznila Kupčíková.

Do konca základnej časti Euroligy odohrajú Košičanky ešte dva zápasy, z ktorých musia vyhrať minimálne jeden, ak chcú postúpiť z A skupiny.

„Stále máme určitú šancu, preto sa o ňu treba pobiť,“ dodala Kupčíková.

Návrat trénera Kováčika

Podľa najnovších správ od generálneho manažéra Good Angels Daniela Jendrichovského by mal byť tréner úradujúceho slovenského majstra naspäť pri tíme už dnes.

„V nedeľu ho mali pustiť z nemocnice a od pondelka by mal opäť viesť tréning. Nie je to však ešte na sto percent potvrdené a nedá sa povedať, že jednoznačne počítame s tým, že poletí do Lille, ale verím, že mu to jeho zdravotný stav dovolí,“ povedal pre Korzár Jendrichovský.

pf

Autor: Richard Hudeček

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.