Pondelok, 8. marec, 2021Meniny má Alan, Alana

Anjelky zabojujú s Mersinom o prvé miesto v skupine

V Turecku odohrala takmer celý zápas. D. Morrisová (vpravo) predvádza v košickom drese solídne výkony. (Autor: Korzár/Judita Čermáková)
Patrik Fotta|Publikované 31. okt 2017 o 00:00

Jankovič: Kvalita je na našej strane.

KOŠICE. Basketbalistky Good Angels Košice zajtra od 18. hod. v Angels aréne čaká kľúčový súboj v Pohári FIBA proti Mersinu.

V Turecku prehrali žlto-modré o šesť bodov 70:76, no v odvete na svojej palubovke si na súpera veria.

V skupine sú zatiaľ Košičanky na druhom mieste práve za Mersinom, tretia priečka patrí Krasnojarsku a štvrté sú Ružomberčanky.

Úradujúcemu slovenskému majstrovi by mala na postup stačiť akákoľvek výhra s tureckým celkom.

Zverenky trénera Jankoviča si však môžu výhrou o viac ako šesť bodov nakloniť misky váh výrazne na svoju stranu, pretože o víťazovi skupiny môže napokon rozhodnúť aj vzájomné skóre.

„V prvom rade, ak chceme pomýšľať na prvé miesto v skupine, potrebujeme s Mersinom vyhrať. Ak by sa nám podarilo zvíťaziť o sedem bodov a viac, bude to len bonus. Dúfam, že Mersin by mohol zakopnúť v Krasnojarsku, ale spoliehať sa na to nemôžeme,“ povedal Jankovič.

Všetko majú vo svojich rukách

Tesná prehra z Turecka dáva Košičankám nádej pomýšľať na dobrý výsledok, ktorý by im mohol zabezpečiť postup do vyraďovacej fázy v prípade, že potvrdia víťazstvá so zvyšnými dvoma súpermi v skupine.

„Všetko máme vo svojich rukách. Rozohrané to máme tak, ako sme chceli a zajtra sa ukáže, či sme schopní vzdorovať tureckému basketbalu. Ja si myslím, že kvalita je na našej strane a dúfam, že si pripíšeme dobré víťazstvo aspoň o sedem bodov,“ skonštatoval Jankovič.

V zápase na palubovke Mersina sa dokázali košické basketbalistky dostať zo situácie, keď prehrávali už o 21 bodov a aj vďaka tomu majú stále šancu pomýšľať na prvenstvo v skupine.

„Budeme musieť hrať zodpovedný basketbal. Nemôžeme sa dopúšťať chýb ako v Mersine, kde sme mali úsek, v ktorom si chcel každý niečo dokázať a skúšať niečo individuálne. Potom sme však začali hrať to, čo vieme, nič výrazné sme nezmenili a od toho sa budeme chcieť odraziť. Určite to nebude jednoduché, ale vieme, že máme na to, aby sme uspeli,“ uviedol Jankovič.

Žirková s problémami, no mala by hrať

V prvom zápase ešte Košičanky nevedeli, aký súper ich čaká, pretože Mersin bol pre nich pomerne veľká neznáma.

Teraz už presne vedia, na čo si majú dávať pozor.

„Bránia veľmi agresívne a hrajú jednoduchý basketbal v útoku. Obe americké legionárky vytvárajú veľmi dobré strelecké príležitosti pre ich spoluhráčky. Verím, že sa nám ich podarí eliminovať a potom môžeme byť úspešní.“

Košické basketbalistky by mali nastúpiť v kompletnom zložení, hoci menšie zdravotné problémy mala kapitánka Zuzana Žirková.

„Našťastie to nie je nič vážne. Ja verím, že do zápasu sa dá do poriadku a pomôže nám svojimi skúsenosťami a obrovským prehľadom,“ povedal košický tréner.

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články