Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Anjelky dnes odštartujú boj o zlato

O trinásty titul. Dnes na domácej palubovke k nemu môžu spraviť prvý krok. (Autor: tasr)
Patrik Fotta|Publikované 15. apr 2016 o 22:00

Basketbalistky Good Angels Košice začnú finálovú sériu s Piešťanskými Čajkami na domácej palubovke v Angels aréne.

Basketbalistky Good Angels Košice dnes začnú finálovú sériu s Piešťanskými Čajkami na domácej palubovke v Angels aréne od 18. hod. Zverenky trénera Petra Jankoviča čaká silný súper, ktorý sa bude snažiť prekaziť Košičankám radosť z prípadného trinásteho titulu v rade.

KOŠICE. Odhliadnuc od európskych súťaží, v ktorých košický tím v tejto sezóne pôsobil, je finále extraligy jednoznačný vrchol sezóny pre hráčky i realizačný tím.

„Celú sezónu hráme našu extraligu práve kvôli týmto posledným zápasom. Vnímame to v klube a cítime, že sa to blíži. Na finále sa už všetci tešíme,“ povedal tréner Good Angels Peter Jankovič.

Úradujúci majster zvládol vlaňajšiu extraligovú sezónu v rámci základnej časti i play-off bez jedinej prehry a podobný scenár by sa mohol zopakovať aj v aktuálnom ročníku. Boj o zlato by však mal byť podstatne vyrovnanejší ako pred rokom.

„Piešťany sa posilnili o dve kvalitné americké legionárky v porovnaní s minulým rokom. Ich kvalita bude teda určite vyššia ako v minulej sezóne. Navyše je to tím, ktorý hrá už dlhšiu dobu pokope, takže aj to môže hrať dosť významnú rolu. Veľmi dobré výkony predvádzajú počas celej sezóny a dokázali sa vyrovnať aj s nepríjemnými zraneniami, ktoré ich v začiatku postretli. Určite nám to nedajú zadarmo a budeme si to musieť vybojovať sami,“ povedal Jankovič.

Pozor na doskoku

Podľa košického lodivoda si musia dať jeho hráčky najväčší pozor na doskoku, kde sú Piešťany veľmi silné.

„Ich hráčky Parkerová a Whittingtonová chodia často na útočný doskok a často skórujú po opakovaných strelách, to budeme musieť eliminovať. Každá jedna hráčka Piešťan má svoje kvality a vie ohroziť kôš. My sa budeme musieť v prvom rade vyvarovať hluchých pasáží a zbytočných chýb, pretože to môže súper veľmi ľahko potrestať,“ povedal Jankovič.

Obaja fináloví tréneri Peter Jankovič a Martin Pospíšil sa navzájom dobre poznajú, keďže spolu pôsobia pri reprezentačnom tíme.

„Zvítame a pozdravíme sa pred zápasom úplne normálne. Stále sme kamaráti. Na dve hodiny budeme súperi, ale žiadna nevraživosť medzi nami alebo našimi tímami nehrozí.“

Zdravotné problémy trápili počas týždňa Romanu Stehlíkovú, ktorá by však mala dnes nastúpiť v žlto-modrom drese.

„Romana je už v poriadku, aj keď to ešte nie je na sto percent, ale začala s nami trénovať a dúfam, že bude schopná nastúpiť. Určite ju budeme potrebovať. Ostatné hráčky sú v pohode a pripravené nastúpiť.“

Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.