Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Anjelkám zo srdca spadol veľký balvan

Žofia Hruščáková. Na ihrisku trávi viac času ako predtým. (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 21. feb 2014 o 23:00

Dnes o 18. hodine bude mať náš majster v Infiniti aréne opäť výhodu domáceho prostredia.

Basketbalistky Good Angels odohrali včera večer prvý zápas štvrťfinále play– off extraligy žien. A s BK Petržalka sa stretnú aj dnes, o 18. hodine bude mať náš majster v Infiniti aréne opäť výhodu domáceho prostredia. Priaznivci žlto–modrých čakajú pochopiteľne postup od svojho tímu, ktorý sa v stredu dočkal mimoriadne cenného víťazstva. V Eurolige zdolali Košičanky v Steel Aréne Schio po predĺžení 71:67.

KOŠICE. V slovenskej extralige basketbalistky Good Angels Košice udávajú tón. V Eurolige v konfrontácii s poprednými európskymi klubmi sa však náš majster načakal, kým v Steel Aréne prišlo prvé víťazstvo.

V stredu v súboji A – skupiny vyhrali Košičanky po predĺžení nad talianskym Schiom 71:67.

Konečne vyhrali v Steel Aréne

„Strašne veľký balvan nám všetkým padol zo srdca. Konečne sme vyhrali aj v Steel Aréne,“ šťastná bola po strede pivotka Good Angels Košice Žofia Hruščáková.

Žlto– modré sa ťažšie rozbiehali. Ale otriasli sa a potom zvládli aj situácie, na ktorých predtým pohoreli. „Boli to strašné nevy. Najmä keď Perkinsová štyri sekundy pred koncom štvrtej štvrtiny hádzala tri šestky. Ale premenila ich, bolo predĺženie a my sme to uhrali.“

Psychicky náročné

V košickom tíme boli v zostave tri pivotky. Američanka Kizerová, ktorá sa ukazuje vo veľmi dobrom svetle, Krivačevičová, ktorá síce nastúpila, no zranené koleno ju limituje vo výkonnosti a Hruščáková.

Žofia bola v základnej päťke Good Angels. Všetky tri pivotky mali na konci po štyri fauly. Kizerová sa nakoniec v predĺžení aj vyfaulovala.

„Nebola to jednoduchá situácia. Na ihrisku zaskakovala aj Zietaraová, ktorá tam išla ako obranár. Ale ustáli sme to. Ten zápas bol náročný po psychickej stránke, vedeli sme, že musíme vyhrať, prelomiť sériu prehier v Steel Aréne.“

Viac vyťažovaná

Hruščáková odohrala proti Schiu vyše 21 minút. Zaznamenala tri body a štyri doskočené lopty. Pri aktuálnej situácii v kádri majstra je jej porcia minút strávených na ihrisku väčšia ako v úvode sezóny.

„Krivačevičová bola zranená, pod košom sme teraz iba tri, tak som vyťažovaná viac. Vážim si každú minútu, ktorú od trénerov dostanem, a nielen v Eurolige.“

Na budúci týždeň v Bourges

Košičanky sa na budúci týždeň v stredu predstavia v Bourges. Ak vo Francúzsku vyhrajú, v play-off by mali výhodu domáceho prostredia.

„Určite sa pokúsime uspieť. Domáce budú musieť, my môžeme, my nemáme čo stratiť. Mali by sme si ten zápas užiť, zahrať si s chuťou,“ dodala Žofia.

Autor: Sportnet

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.