Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Anja zariskovala a je sťastná, hoci veľmi unavená

Švédka Anja Pärsonová sa teší po triumfe v zjazde zo svojho tretieho zlata na MS v zjazdovom lyžovaní v Aare. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 11. feb 2007 o 23:00

Ani tretia ženská discpilína na MS

v zjazdovom lyžovaní vo švédskom Aare nemá inú víťazku ako domácu Anju Pärsonovú.

AARE. Švédka Anja Pärsonová je na majstrovstvách sveta pred domácimi fanúšikmi naďalej stopercentná. Po superobrovskom slalome a kombinácii zvíťazila aj vo včerajšom zjazde. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Tärnaby sa víťazstvom v kráľovskej disciplíne stala prvou ženou v histórii, ktorá získala zlato vo všetkých piatich individuálnych disciplínach na majstrovstvách sveta. "Dala som do toho všetko, zariskovala som. Spravila som aj menšie chybičky, ale všetko som podriadila tomu, aby som bola najrýchlejšia. Som veľmi unavená," povedala v cieli sedemnásobná majsterka sveta.

Pärsonová na takmer domácej trati potvrdzovala, že zjazdovka Olympia jej sedí. Vlani na nej vyhrala v zjazde finále SP. V tejto sezóne sa jej po jarnej operácii kolena nedarilo, formu však načasovala presne na šampionát.

Pärsonová zvíťazila s náskokom 40 stotín sekundy pred Lindsey Kildowovou z USA. Prvé dve priečky tak boli rovnaké ako v super-G. Len na bronzovej priečke vystriedala Rakúšanku Götschlovú jej krajanka Nicole Hospová. "Vôbec som výsledkom nemohla uveriť. Rovnako som neverila, že som bola v cieli tak rýchlo. Myslela som, že to bude prinajlepšom štvrté miesto," uviedla Hospová, ktorá stála na stupňoch víťaziek tretíkrát v kariére. Predtým bola druhá v kombinácii a tretia v slalome v St. Moritzi 2003.

Zjazd žien

1. Pärsonová (Švéd.) 1:26,89, 2. Kildowová (USA) +0,40, 3. Hospová (Rak.) +0,48, 4. Stygerová (Švajč.) +0,93, 5. Gisinová (Švajč.) +0,99, 6. Bentová (Švéd.) +1,04.

(sita, per)

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.