Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Ani zlepšený výkon Prešovu na Brest nestačil

Lukáš Urban. Zaznamenal sedem presných zásahov. (Autor: tasr)
Sportnet|Publikované 7. feb 2016 o 14:00

Z troch domácich zápasov dva vyhrali, v treťom už na súpera nestačili.

Tatran Prešov zdolal jeden deň v extralige Modru, na druhý po desiaty raz v rade obhájil Slovenský pohár, ale v nadnárodnej SEHA Gazprom lige s bieloruským HC Meškov Brest ťahal už za kratší koniec.

PREŠOV. Slovenský majster v nadnárodnej lige prehral, ale tentoraz sa za stratu bodov hanbiť nemusí. Prešov je stále nekompletný, aj tí, ktorí po zraneniach postupne naskakujú do zostavy, nie sú ešte stopercentne fit.

Navyše, proti Brestu nemohol hrať ani skúsený Pekár, mladý Tribus sa zase zranil v priebehu zápasu.

Mladíci pričuchli aj k nadnárodnej lige

Tatran hral teda v podstate tak ako od začiatku sezóny, v improvizovanom a hlavne výrazne omladenom zložení.

Na začiatku to bol ešte vyrovnaný súboj. Domácich nad vodou držal skvelými zákrokmi brankár Čupryna. Zahanbiť sa však nedal ani hosťujúci Pešič. Postupne sa strelci presadzovali častejšie.

V prešovskom tíme bol v koncovke najúspešnejší so siedmimi gólmi Lukáš Urban.

„S takto omladeným mužstvom naozaj sme nehrali zle,“ mienil hráč spojkového radu prešovského Tatrana.

„Prehrať so silným Brestom, ktorý to má nasmerované do Final Four, o päť gólov nie je najhorší výsledok. Od tej nešťastnej pohárovej prehry v Hlohovci o šesť gólov naše mužstvo naznačuje stúpajúci trend výkonov. Hlavne sa sme to naznačili vo finále Slovenského pohára. Nadnárodná, to je už súťaž s inými parametrami. Ako vravím, s Bielorusmi sme sa držali. Iste je to prísľub, že po doliečení toho veľkého množstva zranení sila nášho mužstva pôjde nahor.“

Lukáš Urban už nie je benjamínok

Donedávna k benjamínkom tímu patril L. Urban. Po zaradení piatich dorastencov sa posunul vekovo o čosi bližšie k skupine mazákov v drese Tatrana.

„K mazákom mám ešte ďaleko, ale zase už nie som ten najmladší, takže úlohy v kabíne s tým spojené prevzali už iní. Tak, ako ja som zbieral skúsenosti postupne, podobné je to aj v prípade Rešovského, Tribusa, Kríža, Rečičára či brankára Čikareva. S Modrou a Hlohovcom sa rozkukali, hrať proti Brestu, to však bola už celkom iná škola. Avšak nielen iba pre nich. Klobúk dole pred tými, ktorí sa v zápase s Meškovom dostali na ihrisko. Chodiť do súbojov s Kristopansom či robustnými obranármi Babičevom, Šumakom i inými, nie je veru med lízať.“

O tom sa presvedčil v mnohých prípadoch aj slovenský reprezentant a úspešný prešovský strelec L. Urban

„Už pred zápasom sme si povedali, že našu obranu na tohto súpera musíme vysunúť. Brániť v rozostavení nula – šesť, pri strelcoch akých má v mužstve Brest, to by nás asi rozstrieľali. Preto sme to skúšali „dva štvorkou“, rýchlymi protiútokmi a druhou vlnou. Lenže preraziť hradbu brániacich hostí, to naozaj dalo zabrať. V niektorých prípadoch to bolelo, ale i to k hádzanej patrí. S tým som rátal aj ja. Ak to nešlo cez kombinácie, skúšal som uspieť v hre jeden na jedného a ono to párkrát vyšlo.“

Tatran v neúplnej tabuľke nadnárodnej ligy figuruje aktuálne na piatej priečke.

Fakty

Tatran Prešov – Meškov Brest 23:28 (10:14)

Zostava a góly Prešova: Čupryna, Vernarský – Rábek, Kopčo 1, Hrstka 5/1, Rečičár, Sadovyi 3, Kríž, L. Urban 7, Furlan 3, Pekár, Rešovský 1, Číp 2, Tribus 1.

Najviac gólov za Brest: Atman a Stojkovič po 6, Vukič 4.

Pokutové hody: 1/1 – 2/1. Vylúčení: 2 – 2. Rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srbsko). Divákov: 1 520.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.