Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Ani Vyšné Opátske neprerušilo víťaznú sériu Slovana

Druhý gól. Patrik Čurlík (vľavo) strieľa druhý gól domácich. (Autor: Ladislav Lukáč)
Sportnet|Publikované 1. sep 2013 o 22:00

Futbalistom MFK Slovan Giraltovce sa v poslednom období darí. V posledných troch zápasoch získali 9 bodov a to dva razy hrali vonku.

Aj proti košickému súperovi si verili. Nečudo, veď v doterajších vzájomných zápasoch na domácom ihrisku Slovan vždy zvíťazil.

GIRALTOVCE. Na veľmi ťažkom teréne a v neustálom daždi sa hral zásluhou oboch mužstiev veľmi dobrý futbal.

Na Giraltovčanoch bolo vidieť, že im teraz futbal chutí a aj hostia chceli potvrdiť svoje posledné dobré výsledky.

Ako prví sa strelecky prihlásili Košičania, ale v 3. min. brankár Štefánik skvele zasiahol proti strele Matyiho a o tri minúty Šosták v dobrej pozícii hlavou minul.

Gólman Slovana Peter Štefánik ako správny kapitán neustále svojich spoluhráčov burcoval a počas celého zápas bol veľkou oporou.

„Na tento zápas sme sa starostlivo pripravovali, navyše to na Vyšné Opátske doma vieme. Mali sme sa zamerať hlavne na eliminovanie Bandžuch a Steiningera, ale nakoniec aj ja ich poznám a neustále som sledoval ich pohyb pred našou šestnástkou. Aj vďaka tomu som dokázal Bandžucha dva razy vychytať po jeho nepríjemných strelách. Našťastie sme aj my boli v ofenzíve pohybliví a nebezpeční,“ povedal skúsený brankár Giraltoviec.

V 15. min. zahrával rohový kop Digoň, loptu hlavou predĺžil na Fiľakovského a ten prekonal Vojtaška.

Až do prestávky sa akcie prelínali z jednej strany na druhú. V druhom polčase sa na prekvapenie tempo ešte zvýšilo.

Bojovný futbal s enormným nasadením sa divákom páčil. Viac príležitosti mali domáci, ale Čurlík v 56. min. a Digoň v 59. min. pozorného Vojtaška neprekonali.

Giraltovčania sa tešili v 70. min. Digoň sa uvoľnil na pravej strane a jeho ideálnu prihrávku poslal Čurlík hlavou za bránkovu čiaru.

Futbalisti V. Opátskeho sa však nevzdávali, ale prekonať výborného Štefánika nedokázali.

„Vedel som, že záver bude ešte hektický. Desať minút pred koncom vyslal Bandžuch presnú jedovku a mal som čo robiť, aby som ju ju zneškodnil. Po odvrátenej lopte sa dostal za našu obranu Steininger a ja som sa mu vrhol pod nohy. Našťastie som ho netrafil, ináč by bola penalta a ja by som išiel pod sprchy. Som vďačný nášmu najmladšiemu hráčovi Tomkovi, že ma na bránkovej čiare zastúpil a loptu v poslednej chvíli odvrátil, veď je to môj synovec,“ odľahčil dramatickú gólovú príležitosť hosti sympatický „Zenga“.

Záverečných desať minút úplne patrilo Slovanu. V 82. min. premenil Vojta pokutový kop za ruku Angeloviča a a ďalšie akcie vďační diváci odmenili veľkým potleskom.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.